Pesti Srácok

Most már nevében sem Magyarországért dolgozik a Párbeszéd

Most már nevében sem Magyarországért dolgozik a Párbeszéd

Nagyrendezvényt tartott a Párbeszéd, amelyen kiderült, ki vezeti a törpepárt EP-listáját, és az is, hogy a formáció új nevet kap. Legutóbb a Jobbik hajtott végre ilyen "radikális" változtatást. Úgy tűnik, hogy ha egy pártnak nem igazán vannak szavazói, akkor a névváltoztatás az egyetlen, amivel még feltűnést kelthetnek. De nem baj, legalább őszinték: már nem állítják, hogy Magyarországért dolgoznak.

Irány: 2024! – Párbeszéddel a Zöld Magyarországért! címen szervezett nagyrendezvényt a Párbeszéd, és az már a meghívóból kiderült, hogy a XIII. kerületi eseményen Szabó Rebeka és Tordai Bence társelnökök mellett felszólal Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere, Jávor Benedek, a párt uniós tanácsadója, egyben a brüsszeli iroda vezetője, továbbá Szabó Tímea frakcióvezető és V. Naszályi Márta I. kerületi (budavári) polgármester – írja az Index. A rendezvény középpontjában a jövő évi események, így az európai parlamenti és az önkormányzati választások álltak, az azonban sokakat meglepett, hogy Szabó és Tordai a politikai közösség életében új fejezetet is nyit azzal, hogy új nevet és új logót jelent be. Na, azért erős váltásra nem kell gondolni, ahogyan a Jobbik Magyarországért Mozgalomból is csak Jobbik – Konzervatívok lett, úgy a Párbeszéd Magyarországértból is Párbeszéd – A Zöldek Pártja lesz ezentúl. Meg kell hagyni, legalább őszinték: ezentúl nem hazudják azt, hogy Magyarországért tevékenykednek.

Az egyébként nem túl izgalmas nagygyűlésen megtudhattuk, hogy a kormány tönkreteszi a klímát, és megöli a fákat, illetve, hogy a párt EP-listavezetője Jávor Benedek lesz.

Forrás: Index; Fotó: MTI/Kovács Tamás

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!