Pesti Srácok

Munka helyett LMBTQ-programokkal volt elfoglalva a becsődölt Silicon Valley Bank vezetője

Munka helyett LMBTQ-programokkal volt elfoglalva a becsődölt Silicon Valley Bank vezetője

Joe Biden elnökhöz fordult segítségért Kalifornia kormányzója, miután az egész állam gazdaságára súlyos hatással lehet a Silicon Valley Bank (SVB) összeomlása, amely az Egyesült Államok 16. legnagyobb bankja volt. Közben a New York Post arról ír, hogy a Silicon Valley Bank kockázatkezelési vezetője jelentős időt töltött több woke LMBTQ-programmal, beleértve egy safe space (biztonságos tér) létrehozását a coming outolók számára.

Gavin Newsom kormányzó azzal indokolta az elnöki beavatkozás szükségességét, hogy stabilizálják a helyzetet, ezzel nemcsak munkahelyeket és emberek megélhetését megvédve, de Kalifornia teljes innovációs ökoszisztémáját is. A két nap alatt összeomlott pénzintézet ügyfelei elsősorban vállalkozások voltak, főként technológiai cégek, kockázatitőke-befektető társaságok, valamint prémium borászatok, illetve tehetős magánszemélyek a technológiai iparág világából.

A Silicon Valley Bank csődje az Egyesült Államok történetének második legnagyobb pénzintézeti összeomlásaként emlegetik a szakértők, ami a legnagyobb 2008 óta. A csőd kihatással van tengerentúli vállalkozásokra is. A Silicon Valley bankot 1983-ban alapították kifejezetten azzal a céllal, hogy olyan cégekből toborozzák ügyfeleiket, amelyekbe kockázatitőke-társaságok fektetnek összegeket. Ilyen vállalkozások jórészt a technológiai iparágban működnek. A bank a Szilícium-völgy vállalkozásainak jelentős részével volt kapcsolatban.

Közben a New York Post arról ír, hogy a Silicon Valley Bank kockázatkezelési vezetője jelentős időt töltött több woke LMBTQ-programmal, beleértve egy safe space (biztonságos tér) létrehozását a coming outolók számára. Jay Ersapah, az SVB brit kirendeltségének pénzügyi kockázatkezelési főnöke olyan kezdeményezéseket indított el, mint a cég első egyhónapos Pride-kampánya és egy új blog, amely az LMBTQ+ fiatalok mentális egészségtudatosságát hangsúlyozza.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner, New York Post, MTI; Fotó: MTI/AP/Jeff Chiu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!