Pesti Srácok

Szijjártó Péter: teljességgel elfogadhatatlan, hogy a világ számos részén nincs tiszta ivóvíz

Szijjártó Péter: teljességgel elfogadhatatlan, hogy a világ számos részén nincs tiszta ivóvíz

Elfogadhatatlan, hogy a világ számos részén nincsen tiszta ivóvíz még az egészségügyi intézményekben sem, ennek biztosítása érdekében globális erőfeszítésekre van szükség, amelyekből Magyarország kész kivenni a részét - közölte a tárca közleménye szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken New Yorkban. A tárcavezető az egészségügyi intézmények vízellátásának és higiéniájának biztosítását célként kitűző csoport (WASH) magyar társszervezésben megvalósuló eseményén azzal kezdte a felszólalását, hogy felidézte, gyerekkorában számtalan alkalommal mondták neki a szülei, hogy mosson kezet, és ezzel az utasítással a koronavírus-járvány alatt is gyakran lehetett találkozni.

- szögezte le.

PestiSracok facebook image

- tette hozzá.

Szijjártó Péter kiemelte, hogy jelenleg világszerte nagyjából 3,85 milliárd embernek kell szükség esetén olyan egészségügyi intézményhez fordulnia, ahol nem biztosítottak az alapvető higiéniai feltételek sem, ezért itt az idő cselekedni ez ügyben.

Mint mondta, a probléma súlyosságát jól érzékelteti, hogy évente mintegy 670 ezer újszülött hal bele vérmérgezésbe, ők a minimális esélyt sem kapják meg az életre. Ha nem történik változás, akkor 2030-ra az emberek 19 százalékának nem lesz teljes körű hozzáférése biztonságos ivóvízhez, 35 százaléknak pedig biztonságos higiéniai szolgáltatásokhoz - mutatott rá. A miniszter leszögezte, hogy a WASH társelnökeként fel kívánja hívni a figyelmet a valódi intézkedések fontosságára annak céljából, hogy biztosítsák minden egészségügyi intézmény számára a hozzáférést a biztonságos és tiszta ivóvízhez. Ez nagy erőfeszítéseket igényel, de Magyarország kész ebből kivenni a részét, ahogyan tette már eddig is a fejlett, világszínvonalú hazai vízipari technológiákra alapozva, és a cél a további szereplők bevonása - jelentette ki.

Forrás és kép: MTI

Ajánljuk még

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.

Valóban a Jobbik volt kommunikációs vezetője Magyar Péter legfontosabb háttérembere? - a párt elnökhelyettesét kérdeztük (Videó)

‎PS Riport 2024 szeptember 25.
Mint ismert, nemrég a Mi Hazánk elnöke az Inforádióban arról beszélt, hogy a Tisza Párt nem egy one man show, profi stáb áll mögötte. Továbbá azt állította, hogy Magyar Pétert az egykor a Jobbik Magyarországért Mozgalmat is támogató háttérember, Radnai László segíti, akinek fia, Radnai Márk a Tisza Párt alelnöke április óta. Azt is elmondta, hogy szerinte az ismert vállalkozónak „korábban volt már egy projektje, Vona Gábor, most pedig Magyar Péter az”. Lapunk a Jobbik jelenlegi elnökhelyettesét kérdezte többek között arról, hogy az ismert üzletember, aki korábban a párt kommunikációjáért volt felelős, juttatott-e forrásokat a Jobbik kasszájába. Brenner Koloman elmondta, hogy személyesen ismeri Radnai Lászlót, aki korábban kommunikációs vezetői feladatot látott el a pártban. Az országgyűlési képviselő hozzátette: nem foglalkoztatja őket, hogy milyen emberek állnak a Tisza Párt mögött, a Jobbik újjáépítésével vannak elfoglalva. Részletek a videóban.

Kész Chicago! - Egymást dobták fel Az Akta kamerája előtt a háborúzó ercsi romák

‎PS Riport 2024 szeptember 12.
Ercsibe látogatott az Akta stábja - arra a Budapesttől fél óra távolságra fekvő településre, amit a helyi cigány családok háborúi és viselt dolgai miatt a magyar Chicagónak is tartanak. Néhány hete éppen azzal kerültek a hírekbe, hogy több tucatnyian estek egymásnak fényes nappal, puskákkal, pisztolyokkal, vascsövekkel. A történtek után a rendőrök 15 főt őrizetbe is vettek. Hogy mi történt arról merőben mást állít a két érintett népes család - mindegyik a másikat állítja be a támadónak, a felelősnek és nem csak annak. Az Akta stábját mind a két család, Baloghék és Gomanék is fogadták és beszéltek. Felvételeket, videókat adtak.