Pesti Srácok

Egymás után három tartományban kerekedett felül a jobboldal – Salviniék nyerték a helyhatósági választásokat Friuli-Venezia Giulia határrégióban

Egymás után három tartományban kerekedett felül a jobboldal – Salviniék nyerték a helyhatósági választásokat Friuli-Venezia Giulia határrégióban

Massimiliano Fedriga, a Liga párt politikusa maradt az északkelet-olaszországi Friuli-Venezia Giulia határrégió kormányzója a hétfőn véget ért helyhatósági választások eddigi eredményei szerint, amelyek azt mutatják, hogy a jobbközép kormánypártok 60 százalék felett teljesítettek.

Massimiliano Fedriga győzelmét az ellenzék már a végleges eredmények közlése előtt elismerte. A Liga politikusa egymás utáni második mandátumát szerezte meg, miután 2018-tól öt évig kormányozta a tartományt. Az urnazárás után közölt exit poll eredmények szerint Fedriga a szavazatok több mint 60 százalékát szerezte meg a jobbközép koalíció támogatásával. A kormánypártok kampányának részét képezte a migrációval szembeni fellépés hangsúlyozása Friuli-Venezia Giuliában, amely a balkáni migránsútvonal nyugat-európai kapujának számít. A Liga egyik fellegvárának tartott régióban a Matteo Salvini vezette párt önmagában 30 százalék felett teljesített. A tartomány elnökének megválasztása mellett 24 önkormányzati testületet képviselői helyeiről szavaztak a régió városaiban. Salvini közösségi oldalán üdvözölte Massimiliano Fedriga győzelmét. A Liga vezetője hangoztatta:–

Friuli-Venezia Giuliában vasárnap egész nap, hétfőn pedig fél napon keresztül várták az urnákhoz az 1,1 millió szavazásra jogosultat. A részvételi arány a tartományi választási iroda végleges adatai szerint 45,26 százalékos volt, jóval alacsonyabb az öt évvel ezelőtti 49,65-nél. A balközép jelöltje, Massimo Moretuzzo a voksok valamivel több mint 30 százalékát szerezte meg.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/ANSA/Matteo Bazzi

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!