Pesti Srácok

Orbán Viktor munkaebéden fogadta a CPAC európai résztvevőit

Orbán Viktor munkaebéden fogadta a CPAC európai résztvevőit

Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Karmelita kolostorban munkaebéd keretében tárgyalt a CPAC Magyarország konferencia európai vendégeivel, köztük a legjelentősebb európai jobboldali pártvezetőkkel – közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A meghívottak között

  • Janez Janša, a Szlovén Köztársaság korábbi miniszterelnöke, a Szlovén Demokraták Szövetségének elnöke,
  • Jordan Bardella, európai parlamenti képviselő, a Nemzeti Tömörülés elnöke,
  • Thibaut François, a francia nemzetgyűlés tagja,
  • André Ventura, a CHEGA párt elnöke, a portugál nemzetgyűlés tagja,
  • Martin Helme, az Észt Konzervatív Néppárt elnöke, az észt parlament tagja,
  • Vincenzo Sofo, az Olaszország Fivérei párt európai parlamenti képviselője,
  • Harald Vilimsky, az Osztrák Szabadságpárt európai parlamenti képviselője,
  • Christian Hafenecker, az Osztrák Szabadságpárt főtitkára,
  • Gerolf Annemans, a Flamand Érdek párt európai parlamenti képviselője,
  • Rob Roos, a Válasz 21 párt európai parlamenti képviselője,
  • Hermann Tertsch, a VOX párt európai parlamenti képviselője,
  • Jorge Buxadé Villalba, a VOX párt európai parlamenti képviselője,
  • Stephen Nikola Bartulica, a horvát parlament tagja, a Haza Mozgalom Párt tagja,
  • Simone Billi, a Lega párt parlamenti képviselője,
  • Jovan Palalic, a Szerb Néppárt parlamenti képviselője,
  • Jerzy Kwasniewski, az Ordo Iuris Institute for Legal Culture elnöke,
  • Matan Peleg, az Im Tirtzu szervezet elnöke,
  • Daniele Scalea, a Machiavelli Intézet elnöke,
  • Guglielmo Picchi, a Lega párt tagja,
  • Marion Maréchal, a Reconquête párt alelnöke,
  • Eva Vlaardingerbroek, holland jogfilozófus

voltak – sorolta Havasi Bertalan.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!