Pesti Srácok

Sürgeti Ukrajna uniós csatlakozását a lett miniszterelnök

Sürgeti Ukrajna uniós csatlakozását a lett miniszterelnök

Fontos, hogy minél előbb megkezdődjenek az uniós csatlakozási tárgyalások Kijevvel, mivel ez rendkívül sokat jelentene az ukrán nép számára, akik azért harcolnak és halnak meg, hogy közénk tartozhassanak – jelentette ki Krišjānis Kariņš lett miniszterelnök szerdán, Brüsszelben, Roberta Metsolával, az Európai Parlament elnökével tartott sajtótájékoztatóján.

A lett kormányfő szerint a csatlakozáshoz szükséges reformokat amúgy is mindenképpen végre kell hajtania Kijevnek, ezzel hatékonyan haladnak is, és ebben a folyamatban az EU-nak állandó segítséget kell nyújtania. Kariņš elmondta: mindenki nagy várakozással tekint a tavaszi ukrán offenzívára, de függetlenül attól, hogy hogyan alakul az ukrán területek felszabadítása, az EU-nak rendíthetetlenül és hosszú távon kell támogatnia az ukrán erőket. Kiemelte továbbá, hogy Ukrajna újjáépítését nagyrészt orosz forrásokból kell finanszírozni. Azt is hangsúlyozta, hogy az Oroszország elleni uniós szankciórendszer rendkívül fontos része az Ukrajna támogatására tett erőfeszítéseknek.

– hívta fel a figyelmet Krišjānis Kariņš. Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke nyilatkozatában rámutatott, hogy az Ukrajna elleni orosz agresszió veszélyezteti az európai értékeket.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki. Hozzátette, hogy a kihívásokkal való megbirkózás reménye az európai egységben van, ami erősebb most, mint valaha.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!