Pesti Srácok

Szijjártó: kulcsfontosságú a délkelet-európai energetikai infrastruktúra fejlesztése (Videó)

Magyarország kulcsfontosságúnak tekinti a délkelet-európai energetikai infrastruktúra fejlesztését, és ebben megbízható partnernek tekinti Bulgáriát – mondta a bolgár energetikai miniszterrel tartott csütörtöki sajtótájékoztatóján Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalán közvetített eseményen úgy fogalmazott, hogy az energetikai összeköttetés az egész térség érdeke.

– tette hozzá. Szijjártó Péter üdvözölte, hogy Magyarország az energiaszállítás terén stabil partnerként számíthat Bulgáriára.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott a miniszter, visszautasítva, hogy az energiapolitikát a valóságtól elrugaszkodott vélemények határozzák meg, mert így a háború árát az európai emberek kénytelenek megfizetni.

– mondta a külgazdasági és külügyminiszter.

A bolgár energetikai miniszter szerint az utóbbi időben egyértelművé vált, hogy az energiabiztonság nemzetbiztonsági kérdés is, az energiaszállítás tehát nemcsak gazdasági lehetőség, egy tranzitország számára nagy felelősség is egyben.

– tette hozzá Roszen Hrisztov, aki Szijjártó Péterhez hasonlóan fontosnak tekinti az energiadiverzifikációt biztosító beruházásokat, és szorgalmazza, hogy az EU bekapcsolódjon az azerbajdzsáni gázszállítást lehetővé tevő projektbe. A két tárcavezető a nukleáris kérdésében is hasonlóképp vélekedik: Bulgária sem támogatna olyan szankciókat, amelyek ilyen területet érintenének. Roszen Hrisztov hangsúlyozta, hogy az atomenergia a zöld átállásban nélkülözhetetlen, hiszen az emelkedő áramfelhasználást környezetbarát módon, gázkibocsátás nélkül és megfizethető áron csak atomerőművekkel lehet megoldani.

Forrás: MTI; Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!