Pesti Srácok

Utassal együtt loptak el egy kocsit a VIII. kerületben, de a zsaruk hamar lekapcsolták a kamaszokat

Utassal együtt loptak el egy kocsit a VIII. kerületben, de a zsaruk hamar lekapcsolták a kamaszokat

Könnyű prédának tűnt a járó motorral, egy üzlet előtt hagyott gépkocsi, azonban a tolvajok nem számítottak arra, hogy valaki ül a hátsó ülésen.

Könnyű prédának tűnt a járó motorral hagyott Mazda egy VIII. kerületi üzlet előtt, amikor azonban a tolvajok elhajtottak a lopott autóval, arra nem számítottak, hogy az autó hátsó ülésén egy utas is tartózkodik. A police.hu beszámolója szerint az eset április 5-én történt, a sértett úgy gondolta, hogy mivel barátja úgyis a kocsiban maradt, rajta hagyja a gyújtást, nem lehet baj ameddig beszalad a boltba.

Tévedett, ameddig távol volt, két tizenéves kifigyelte a járó motorral, látszólag egyedül hagyott autót, bepattantak és elindultak. A hátsó ülésen ülő férfi kérdőre vonta őket, közben a gépkocsi tulajdonosa is felhívta, hová tűnt, ekkor vált világossá, hogy utassal együtt lopták el a járművet. A tettesek felszólítás ellenére sem akarta megállni, ezért a férfi behúzta a kéziféket, így nekihajtottak egy parkoló autónak. Közben végig telefonkapcsolatban volt a tulajdonossal, akihez megérkeztek a rendőrök is.

Végül a tolvajok egy benzinkútnál megálltak, és kiugrottak a kocsiból, de nem jutottak messzire: a térfigyelő kamerán megtalálták, melyik házba futottak be. Végül egy padlásfeljárónál találták meg az elkövetőket, akik a VIII. Kerületi Rendőrkapitányságon beismerték tettüket. A 14 és a 15 éves fiút lopás vétségének elkövetésével gyanúsította meg a rendőrség, szabadlábon védekeznek.

PestiSracok facebook image

Forrás: police.hu/penzcentrum,fotó: illusztráció

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Péter Gábor, Popper Péter és a hallgatás daganatos fala

Vezércikk 2019 augusztus 23.
Nulla, azaz nulla darab cikk jelent meg Popper Péterről azóta, hogy a Válaszonline-ban, majd a PestiSrácokon is megjelent a szennyes múltja. A pszichológus pénzért tanította az állambiztonsági tiszteket a különböző praktikákra, és minden erejével a galerik, az üldözött fiatalok ellen dolgozott. Miért hallgat erről a média? A baloldalit még értjük, de a „másik”? „A szerelem lopakodó gyilkosa a lustaság” – mondta Popper. „A társadalom rákja a hallgatás” – írja főmunkatársunk. Vezércikk.