Pesti Srácok

Varga Mihály: az Egészségipari támogatási programban 87 milliárd forintnyi beruházás valósult meg

Varga Mihály: az Egészségipari támogatási programban 87 milliárd forintnyi beruházás valósult meg

Az Egészségipari támogatási programban (ETP) három körben összesen 87 milliárd forint értékben valósultak meg beruházások – mondta a pénzügyminiszter csütörtökön, Budapesten.

Varga Mihály a program cégtalálkozóján közölte: 57 céget támogattak, amelyek 67 helyszínen 83 fejlesztést valósítottak és valósítanak meg. Hozzátette, hogy a lezárt projektek közül sok esetben már a termelés is elkezdődött, jellemzően a kutatási-fejlesztési támogatási programok megvalósítása van még folyamatban. Tavaly már 22,5 milliárd forint összegű értékesítés kötődött a támogatási programban elindított beruházásokhoz, ez pedig a miniszter szerint azt jelzi, a piac visszaigazolta, hogy ezekre szükség van. Varga Mihály kiemelte: a jövőben úgy számolnak, hogy évente legalább 170–180 milliárd forintnyi termék fog bekerülni a magyar gazdaságba vagy az exportpiacokra ezen vállalkozások tevékenysége révén. Ezáltal egyrészt csökkentik majd az importfüggőséget ezek a vállalkozások, amelyek egyúttal javítani tudják az ellátás biztonságát, másrészt pedig az ország külkereskedelmi mérlege is javul.

– mondta a miniszter, aki arra is rámutatott, hogy a beruházásokkal növelték a gyártókapacitásokat az egyéni védőfelszerelések, a higiéniai textil-alapanyaggyártás terén, valamint az orvosi műszerek, például mikroszkópok, mobil röntgen, lélegeztetőgépek, illetve a vakcinagyártás területén is. Az Egészségipari támogatási programot 2020 nyarán indították el azzal a céllal, hogy a magyarországi vállalkozások a beruházásaikhoz, kutatási-fejlesztési tevékenységeikhez támogatást kapjanak a hazai egészségipar erősítése érdekében. Ezen felül arra is törekedtek, hogy a gyógyszer- és gyógyászatieszköz-gyártás erősödjön, a hazai gyártóhelyek száma és kapacitása pedig növekedjen – idézte fel a pénzügyminiszter.

PestiSracok facebook image

– mondta Varga Mihály.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Attila

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!