Pesti Srácok

Orbán: a legfontosabb, hogy elérjünk egy tűzszünetet és valahogyan békét teremtsünk

null

Orbán Viktor nagyinterjút adott a német Bildnek, amelyben ismét a béke megkötésének fontosságát hangsúlyozta. A miniszterelnök a beszélgetésben hangsúlyozta, hogy számunkra a magyar szempont a legfontosabb, Magyarország érdekét kell tehát néznünk, a mi érdekünk pedig a harcok befejezése. A szombati események kapcsán pedig úgy fogalmazott, Prigozsin puccsa pedig jelentéktelen.

A német Bildnek adott nagyinterjút Orbán Viktor, amelyben a kormányfőt az ukrajnai háborúról és az oroszországi, szombati eseményekről is kérdezték. A miniszterelnök Jevgenyij Prigozsin hétvégi puccskísérletével kapcsolatban elmondta, nem látja különösebben nagy jelentőségét ennek a dolognak. A lap kérdésére, hogy szerinte változik-e a Prigozsin-lázadás után valami a háború folyásában, Orbán szintén nemlegesen válaszolt:

A Bild láthatólag leginkább arra volt kíváncsi, hogy megbukik-e a magyar miniszterelnök szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök. Orbán Viktor szerint az a realitás, hogy jövőre is Putyin marad az orosz elnök, mert „Oroszországban a struktúrák nagyon stabilak. A hadseregre alapulnak, a titkosszolgálatra, a rendőrségre, ez tehát egy másfajta, egy katonai orientációjú ország”. És mivel Oroszország másfajta ország, mint Németország vagy Magyarország, „más a struktúra, más a hatalom, és más a stabilitás is”.

PestiSracok facebook image

– mondta a miniszterelnök. A Bild újságírója azt a jól bejáratott sztereotípiát is elsütötte, hogy Orbán Viktor szovjetellenes szabadságharcosból putyinista lett.

1989-ben Budapesten bátor beszédet mondott, melyben a szovjet csapatok Magyarországról való kivonását követelte. Évtizedekkel később miért állította országát bizonyos tekintetben Oroszország oldalára, miért tartják Európában Putyin-barátnak?

– érdeklődött a Bild. Orbán Viktor visszakérdezett:

A Bild faggatta a miniszterelnököt arról is, hogy miért gondolja, hogy a háborúnak nincs a harctéren megoldása. Orbán Viktor úgy fogalmazott:

Leszögezte, azt is, hogy az ukránok előbb fognak kifogyni a katonákból, mint az oroszok, és a végén ez lesz a döntő faktor. Hangsúlyozta:

A miniszterelnököt nem hatja meg, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint országa előbb-utóbb minden területet visszafoglal. A miniszterelnök úgy fogalmazott:

Orbán Viktor szerint „az egyetlen mód Ukrajna megmentésére az, hogy az amerikaiak tárgyalásokat kezdeményeznek az oroszokkal, megállapodnak a biztonsági architektúráról, és találnak Ukrajnának egy helyet ebben az új biztonsági architektúrában”. A Bild közbevetésére, mely szerint Ukrajna már döntött arról, hogy nem szeretne tárgyalni, Orbán úgy reagált:

A napilap azt az ismert toposzt is bevetette, mely szerint Oroszország további országok megtámadására készül. Orbán Viktor szerint ez nem egy reális lehetőség „azért, mert nem elég erős” Oroszország.

Arra a kérdésre, hogy háborús bűnös-e szerinte Putyin, Orbán úgy válaszolt: „Nem, számomra nem”. Kifejtette, azért nem beszél háborús bűnösökről, mert „most háború van, háborús bűnökről a háború után beszélhetünk”. Leszögezte:

A magyar miniszterelnök szerint Ukrajna egyelőre nem lehet a NATO-tagja, mert háborúban áll, amikor azonban a háború utáni ukrán NATO-perspektíváról kérdezték, úgy válaszolt, „ezt majd megtárgyaljuk”. Az interjú végén arról is kérdezték, mit üzen az ukrán népnek, hogyan indokolná meg előttük az álláspontját. Orbán Viktor világossá tette:

Forrás: Bild; Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.