Pesti Srácok

Orbán Viktor: Brüsszel nem élhet vissza a hatalmával!

Orbán Viktor: Brüsszel nem élhet vissza a hatalmával!

A miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében leszögezte: Brüsszel nem élhet vissza a hatalmával.

Mint ismert, Brüsszel múlt héten megszavazta a kötelező migránskvótát, amely szerint a tagállamok kötelező szolidaritási mechanizmust vezetnének be az új migrációs csomagban. Orbán Viktor most kőkemény üzenetet küldött. Ebben azt írja, "a mai napon tájékoztattam a frakciót a brüsszeli döntés következményeiről. A kötelező migránskvóta elfogadása ellentétes a magyar emberek népszavazáson hozott döntésével. Brüsszel nem élhet vissza a hatalmával, senki nem mondhatja meg a magyarok helyett, hogy kivel kell együtt élnünk!"

A terv, amelyet a belügyminiszterek múlt heti, csütörtöki találkozójára nyújtottak be, tartalmazta azt is, hogy ezentúl kötelezően el kell osztani a migránsokat a különböző uniós országok között. Mivel a migránsok elsöprő többsége a gazdag nyugat-európai országokba tart, ezért ez a javaslat a gazdag országok érdekeit szolgálja. Magyarország ezért a tervet - Lengyelországgal együtt - ellenezte és ellene is szavazott. Ennél a szavazásnál azonban nem kellett egyhangú szavazat, így a nagy országok keresztül vitték az akaratukat.

PestiSracok facebook image

Idén kevesebb, mint fél év alatt csak Olaszországban 50 ezer migráns lépett be illegálisan az EU-ba. Jól látható tehát, hogy ez nagyon súlyos fenyegetés minden országra, Magyarországra nézve is.

Forrás: Facebook/Orbán Viktor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!