Pesti Srácok

Orbán Viktor: Erőszakkal akarnak bevándorlóországot csinálni Magyarországból

null

Megszavazták a migránskvótát az uniós belügyminiszterek Luxemburgban. A tisztviselők a tegnap esti ülésen elfogadták az unió migránskezelési tervét. A kötelező migránskvóta szerint Nyugat-Európából minden országba bevándorlókat fognak telepíteni. A tagországoknak lehetőségük van visszautasítani az illegális bevándorlókat, de akkor 22 ezer eurós büntetést kell fizetniük migránsonként. A döntést többségi szavazattal fogadták el, ezt pedig elsősorban a migránsválsággal leginkább küszködő Olaszország ellenezte.

Tegnap az uniós tagországok belügyminiszterei az unió menekültügyi reformjáról többségi döntéssel tanácsi álláspontot fogadtak el.

– reagált Orbán Viktor Facebook-oldalán a tegnap megszavazott uniós migránspolitikai csomagra. A miniszterelnök azt írta: Magyarországra erővel akarják áttelepíteni a migránsokat. A kormányfő elfogadhatatlannak nevezte, hogy hazánkból bevándorlóországot akarnak csinálni. A csomagot tegnap a luxemburgi belügyminiszteri ülésen fogadták el többségi szavazattal annak ellenére, hogy korábban azt ígérték, hogy az Európai Tanács konszenzussal fog dönteni a kérdésről.

PestiSracok facebook image

− írja Facebook-oldalán a miniszterelnök.

Kovács Zoltán államtitkár a Twitteren tette közzé Orbán Viktor álláspontját.

Majd felidézte Rétvári Bence megszólalását is.

így értékelte az unió újonnan elfogadott migránspolitikai csomagját a belügyminisztérium parlamenti államtitkára. Rétvári Bence a tegnapi luxemburgi vitán hangsúlyozta: az elosztási mechanizmus révén maguk az illegális bevándorlók vagy az embercsempészek fogják eldönteni, hogy Európában kik lakjanak. A politikus aránytalannak nevezte a határnál történő eljárások mértékét is. Az államtitkár szerint a határvédelmi költségek uniós finanszírozása kapcsán nem történt előrelépés.

– hangsúlyozta Rétvári Bence.

Forrás: Facebook, Twitter; Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán