Pesti Srácok

Öt kilométerre a házától találták meg a villámárvíz áldozatát Arad megyében

Öt kilométerre a házától találták meg a villámárvíz áldozatát Arad megyében

Halálos áldozata is van az áradásoknak Arad megyében, ahol holtan találtak egy 75 éves férfit vasárnap. A lezúdult hatalmas mennyiségű csapadék nyomán több településen emberek tucatjait kell kitelepíteni – közölte Iustin Cionca Arad megyei tanácselnök.

A magyar–román határ menti megye önkormányzati vezetője vasárnap a közösségi oldalán azt írta, hogy a térségben rég nem volt ekkora természeti katasztrófa. Két településen mintegy 60 házat és egy utat tett tönkre a hirtelen lezúdult eső és az azt követő áradás. A tanácselnök elmondta, hogy Raj település közelében egy 75 éves férfi holtestére bukkantak. A településről származó férfit a rendőrség közlése szerint a háza udvaráról ragadta el az ár, öt kilométerrel távolabb találták meg a holtestét. Az Aradon nevű portál azt írta, hogy a férfi a feleségét a padlásra menekítette és a kutyáját is meg akarta menteni, ezért visszatért az állat után; ekkor ragadta el a lezúduló víz. Vasile Vesa polgármester az Agerpres hírügynökségnek beszámolt róla, hogy a térségben rövid idő alatt négyzetméterenként mintegy 200 milliméter csapadék esett. Solymosbucsa és Honctő településeken autókból és padlásokról kellett kimenekíteni az embereket a mentőegységeknek. Iustin Cionca közölte, hogy az áradások nyomán a térségben egy út és 60 ház megrongálódott, a lakókat ki kell telepíteni. A hatóságok segítenek a lezúduló víz okozta kár elhárításában és felmérésében.

Erdély több megyéjében keletkeztek áradások a szombati és vasárnapi heves esőzések nyomán, a lezúduló víz településeket szigetelt el, utakat tett tönkre. A kidőlt fák a magasfeszültségű vezetékeket is megrongálták, ami késést okozott a vasúti közlekedésben. A meteorológusok Románia 36 megyéjére hétfő délelőttig érvényes első- és másodfokú viharjelzést adtak ki, több erdélyi megyében árvízriadó is van.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook/Krónika

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.