Pesti Srácok

Tagadja az Árpád hídi tragikus baleset okozója, hogy versenyeztek volna

Tagadja az Árpád hídi tragikus baleset okozója, hogy versenyeztek volna

Elismerte a bűnösségét annak a tuningolt, 690 lóerős Mercedesnek a sofőrje, amely július elsején hajnalban az Árpád hídon a szalagkorlátot átszakítva halálra gázolt egy kerékpárost - írja a 24.hu. A szemtanúk szerint a baleset helyszínén spontán versenyzés alakult ki a Mercedes és egy BMW között, ami a tragédia előzménye lehet. A 24.hu úgy tudja, a 33 éves sofőr, akit július 9-én vettek őrizetbe, vallomást tett. Tagadja, hogy versenyeztek volna a másik autóssal, állítása szerint azért ment gyorsan, mert túl gyorsan és túl közel jöttek mögötte.

Július elsején a hajnali órákban történt a tragikus kimenetelű baleset a fővárosban, az Árpád hídon. Mercedes AMG az Árpád hídon haladt a budai irányba, amikor a sofőr elvesztette uralmát az autó felett, majd többször megpördült, és átszakítva a szalagkorlátot elgázolt egy biciklist. Az autó továbbcsúszott, nekiment egy másik autónak, majd a fejére fordulva állt meg. A 26 éves kerékpáros életét már nem tudták megmenteni.

A Mercedes sofőrjének letartóztatását bűnismétlés veszélyére hivatkozva rendelte el a bíróság.

Az ügyben halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt folytat büntetőeljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

PestiSracok facebook image

Az Index arról ír, hogy a tragédia óta is száguldoznak az autósok az Árpád hídon és ezt az sem gátolja meg, hogy a rendőrök folyamatosan tartanak itt ellenőrzéseket. Július 21-én és 22-én este is több órán át figyelték a forgalmat.

-írta közleményében a BRFK.

Az Index azt is felidézi, hogy a halálos baleset után pár nappal kerékpárosok tüntettek a helyszínen és a rendőrség Teve utcai székházánál is, hogy teremtsenek biztonságosabb közlekedési feltételeket. Lázár János építési és közlekedési miniszter a július 11-én tartott sajtótájékoztatón bejelentette, megkezdték a KRESZ felülvizsgálatának az előkészületét, mert az jelenleg nem ad megfelelő választ a megváltozott közlekedési viszonyokra.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.