Pesti Srácok

Több razziát tartottak Ausztriában egy államellenes mozgalom tagjainál

Több razziát tartottak Ausztriában egy államellenes mozgalom tagjainál

A klagenfurti ügyészség utasítására és a kerületi közigazgatási hatóságokkal egyeztetve hat karintiai helyszínen tartottak egyidejűleg házkutatást a reggeli órákban. Az összehangolt akcióban több rendőrjárőr, a Cobra-csoport, a karintiai erők, valamint kutyás egységek, nyombiztosítók és informatikai nyomozók vettek részt. A műveletet az Alkotmányvédelmi és Terrorelhárítási Hivatal (LVT) az Állambiztonsági és Hírszerzési Igazgatósággal (DSN) együttműködésben hajtotta végre szerda reggel a Porosz Szövetségi Állam nevű mozgalommal szemben.

Ausztria öt tartományában 41 ember ellen folyik nyomozás az ügyben összefüggésben – közölték a hatóságok. Bécs, Vorarlberg, Felső-Ausztria és Alsó-Ausztria tartományban további két házkutatásra és öt azonnali kihallgatásra került sor. Minden gyanúsítottat ideiglenesen eltiltottak a fegyverviseléstől.

A Porosz Szövetségi Állam egy Ausztria-szerte működő államellenes mozgalom. Tagjai a hatóságok előtt is ismertek, miután rendszeresen nyújtanak be a jogállamiságot elutasító, az állami szervek és a jogrend legitimitását megkérdőjelező dokumentumokat hivatalos helyekre. A nemzetközileg is beágyazott mozgalom tagjai feltételezhetően többször követtek el államellenes bűncselekményt, fenyegetést és kényszerítést. A belügyminisztérium rámutatott: egyre gyakoribb, hogy nyilvánosan is megjelennek a Porosz Szövetségi Állam jelképei, például a sas. A koronavírus-világjárvány óta a demokráciaellenes mozgalmak jelentősen megerősödtek Ausztriában. Omar Haijawi-Pirchner, a DSN igazgatója rámutatott, hogy az államellenes tevékenység komoly veszélyt jelent a demokratikus értékekre és szabadságjogokra.

PestiSracok facebook image

– fűzte hozzá.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Felix Huber (illusztráció)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!