Pesti Srácok

50 évre emelték a legrégebbi atomerőmű működési idejét Franciaországban

null

A francia atomenergia-hivatal (ASN) 10 évvel meghosszabbította és így 50 évre emelte az ország egyik első atomerőműblokkjának működési engedélyét – jelentette be Agnès Pannier-Runacher energetikai átmenetért felelős miniszter hétfőn, a korábban Twitterként ismert X közösségi oldalon.

– olvasható a miniszter hétfői posztjában. Hozzátette: elképzelhetőnek tartja azt is, hogy újabb 10 évvel akár 60 évre növeljék a Tricastin–1 erőmű működési idejét, és az ezzel kapcsolatos munkát már most meg kell kezdeni. A miniszter leszögezte: az atomerőműnek kulcsszerepe van Franciaország nukleáris reneszánszában. A miniszter emlékeztetett arra, hogy Franciaország energiaszükségletét csak atomerőművekkel tudják kielégíteni, ráadásul a kitűzött klímacélokat is csak ezek üzemben tartásával tudják elérni. A tervek szerint 2050-re 14 új atomerőművet építenének Franciaországban, és a bezárás előtt álló, de a biztonsági előírásoknak megfelelő, modernizált erőművek működési idejét 40 évről 50 évre emelnék.

A Les Échos című francia üzleti lap hétfői cikke szerint összesen harminckettő, 900 megawatt energiát termelő reaktor élettartamát kellene megnövelni. Az energetikai átmenetért felelős miniszter márciusban kérte fel az EDF francia energiavállalatot a megoldások kidolgozására. A modernizációs program kereteiben jelenleg tizenöt atomreaktoron zajlanak modernizációs fejlesztések, tizenegy reaktort azonban már teljes egészében korszerűsítettek, így itt már csak a hatósági vizsgálat és döntés maradt hátra. A Dél-Franciaországban található Tricastin atomerőművet 1974-ben kezdték építeni és négy reaktorblokkból áll.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.