Pesti Srácok

A Mol lezárta 39 szlovéniai töltőállomás eladását a Shellnek az OMV Slovenija felvásárlásának részeként

A Mol lezárta 39 szlovéniai töltőállomás eladását a Shellnek az OMV Slovenija felvásárlásának részeként

Lezárult a Mol-csoport 39 szlovéniai töltőállomásának korábban bejelentett eladása a Shellnek az OMV Slovenija felvásárlásának részeként – közölte hétfőn a Mol.

A tájékoztatás szerint a tranzakció a 2023. március 9-én nyilvánosságra hozott feltételekkel összhangban zárult. A közleményben kiemelték: a tranzakció az Európai Bizottság feltétele volt az OMV Slovenija közelmúltbeli felvásárlásához. A 39 állomás átadása várhatóan októberben veszi kezdetét. Az OMV Slovenija hálózatának 2023 júliusában történt felvásárlását követően a Mol a szlovén üzemanyagpiac meghatározó második szereplőjévé vált. Az elkövetkező napokban megkezdődik az első MOL&INA töltőállomás márkaváltása Muraszombatban, majd fokozatosan, 2024 első félévében az összes MOL&INA töltőállomást is átalakítják. A Mol legkésőbb 2024. január 1-jéig a teljes hálózatban bevezeti a MOL EVO üzemanyagokat is, a fogyasztók számára továbbá elérhetővé válik a vállalat digitális hűségprogramja – írják a közleményben.

A Mol-csoport több mint 30 országban aktív, 24 000 főt alkalmaz. A cégcsoport három finomítót és két petrolkémiai üzemet üzemeltet Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban, valamint több mint 2500 benzinkútból álló hálózattal rendelkezik Közép- és Délkelet-Európa 10 országában.

Forrás: MTI; Fotó: MTVA/Bizományosi/Róka László

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!