Pesti Srácok

Kötéltechnikai mentőversenyt szervez augusztus utolsó hétvégéjén a Budapesti Tűzoltó Szövetség

Kötéltechnikai mentőversenyt szervez augusztus utolsó hétvégéjén a Budapesti Tűzoltó Szövetség

Hamarosan kezdetét veszi az I. Duna Kötéltechnikai Mentőverseny, számos izgalmas budapesti helyszínen. Augusztus 25-én sorsolással kezdődik, majd másnap, augusztus 26-án lélegzetelállító versenyfeladatokkal folytatódik a Magyarországon a maga nemében egyedülálló, hivatásos tűzoltókat és alpintechnikai szakembereket, civileket versenybe hívó rendezvény. A verseny szervezésének ötletét az adta, hogy a katasztrófavédelem HUNOR Mentőszervezetének kötéltechnikai csapata évek óta sikeresen vesz részt a GrimpDay elnevezésű nemzetközi kötéltechnikai versenyeken. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Nem mellesleg ez a tudás a törökországi földrengés áldozatainak felkutatásakor is segítségére volt a mentőszervezetnek. Az augusztusi verseny a hivatásos és civil alpintechnikai szakemberek kíméletlen erő- és tudáspróbája lesz. A 65 méter magas Budapest Eye, a Róka-hegyi kőfejtő, a Bem-rakpart és a Corvin sétány ad otthont az I. Duna Kötéltechnikai Mentőversenynek. A csapatoknak valamennyi helyszínt be kell járniuk egy nap leforgása alatt, és extrém körülmények között kell megoldaniuk a legnehezebb feladatokat.

Az induló nyolc csapat egyike kizárólag nőkből áll, a feladatok semmiféle könnyítést nem tartalmaznak számukra sem.

PestiSracok facebook image

Forrás és képek: Hungary Helps

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!