Pesti Srácok

Az MSZP szerint érdemes támogatni Karácsony Gergelyt a főpolgármester-jelöltségben

Az MSZP szerint érdemes támogatni Karácsony Gergelyt a főpolgármester-jelöltségben

Nem feltétel nélkül, de a Magyar Szocialista Párt támogatja Karácsony Gergelyt a főpolgármester-jelöltségben a 2024-es önkormányzati választásokon – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hiller István, az MSZP országgyűlési képviselője, a párt választmányi elnöke. A politikus szerint ugyanis fontos, hogy Budapest továbbra is ellenzéki kézben maradjon, de azért némi kritikával is illette a főpolgármestert.

– jelentette ki Hiller István, aki fontosnak tartja, hogy a főváros továbbra is a baloldal kezében legyen. Megjegyezte: számos problémás kérdés van, főleg a múltra vonatkozólag, például a miniszterelnök-jelölti visszalépést „ordenáré hibának” tekintette, de látja „a fától az erdőt”, és nem az érzelmeire hallgat, hanem arra a racionalitásra, hogy ha neki van a legnagyobb esélye, akkor nem szabad megosztani az ellenzéki erőket, hanem a legnagyobb eséllyel kell biztosítani a főpolgármesteri tisztséget egy ellenzéki politikus számára. Ugyanakkor a szocialista párt rendelkezik fővárosi szintű és területi szintű kitűnő vezetőkkel, és azt kívánják, hogy majd a választásokon a támogatás legyen kölcsönös, és hogy ezek a politikusaik a legjobb eséllyel legitim megválasztott vezetőként folytathassák a munkájukat – utalt arra, mit várnak Karácsony támogatásáért cserébe.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Illyés Tibor

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!