Pesti Srácok

Botrány: vastapssal éljeneztek egy nácit a kanadai képviselők

Botrány: vastapssal éljeneztek egy nácit a kanadai képviselők

Hatalmas felháborodás váltott ki, hogy a kanadai parlament Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Justin Trudeau kanadai miniszterelnök jelenlétében vastapssal köszöntött egy 98 éves ukrán náci kollaboránst. Jaroszlav Hunka a második világháborúban a náci katonai egységben szolgált, és részt vett többek között zsidók tömeges meggyilkolásában, írja a Magyar Nemzet.

A majd százéves náci meghatottan hajlongott az őt ünneplő nyugati politikusok előtt, akik Zelenszkij felszólalására gyűltek össze. A Simon Wiesenthal Központ (FSWC), az egyik legnagyobb zsidó emberjogi szervezet kijelentette, hogy

mélyen aggasztja őket, hogy a kanadai parlament elismerését fejezte ki az ukrán veteránnak. Az FSWC felháborodott amiatt, hogy az alsóház parlamenti képviselői pénteken vastapsot adtak az egykori katonának.

Hozzátették, Jaroszlav Hunkát, a 98 éves ukrajnai bevándorlót Anthony Rota, az alsóház elnöke úgy mutatta be, mint

PestiSracok facebook image

a második világháború ukrán–kanadai háborús veteránját, aki Ukrajna függetlenségéért harcolt az oroszok ellen.

A kanadai vezető hősként mutatta be a férfit, figyelmen kívül hagyva azt a szörnyű tényt, hogy Hunka az SS 14. Waffen Grenadier hadosztályában szolgált, egy náci katonai egységben, amelynek a holokauszt során elkövetett emberiesség elleni bűncselekményei jól dokumentáltak – áll az X-re feltöltött bejegyzésben. Rota később vállalta a felelősséget a hibájáért, és a kezdeményezést a sajátjának nevezte.

– mondta, s legmélyebb bocsánatkérését fejezte ki a zsidó közösség felé – írja a Reuters hírügynökség.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Twitter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!