Pesti Srácok

Gyurcsány elszabadult - A DK lélekdonorja képzeletben már megtisztította a közéletet "minden mocsoktól"

Gyurcsány elszabadult - A DK lélekdonorja képzeletben már megtisztította a közéletet "minden mocsoktól"

Gyurcsány Ferencben soha nem csalódunk. Van, hogy dadaista verset ír, míg máskor a kormányzás rejtelmeit próbálja megfejteni, de azért azt is tudjuk, hogy főként az interjúkban mond örök igazságokat (miközben hazudik reggel, délben és este). Így tett most is, amikor a HVG-nek azt fejtegette, hány millió eurót hozna haza, ha ő lenne hatalmon, és hogyan takarítana el "minden mocskot" (véletlenül sem a kommunista munkatáborok mintájára). És ez még nem minden. Nézzük, miről is van szó.

Gyurcsány Ferenc interjút adott a HVG-nek amelyben kifejtette, hogyan távolítana el minden "mocskot" közéletből. Persze, egyáltalán nem kommunista hozzáállásról van szó, arról sem, hogy Dobrev Klára férje munkatáborokba zárna minden jobboldali gondolkodót. Ugyan, dehogy, ez egy önkényuralmi hozzáállás, hiszen a baloldalról van szó, akik még véletlenül sem diktatórikusak, csak a szükséges rossz alapján gondolkodnak. Az pedig, hogy ki számít "mocsoknak", nyilván a független bíróságdöntené el, mint mondjuk a vörös terror időszakában Szamuely Tiborék...(Mondjuk, mit várjunk a kommunista utódpárt egykori sztárjától, aki véletlenül annak a Dobrev Klárának a férje, aki annak az Apró-klánnak a tagja, amely elévülhetetlen károkat okozott hazánknak feketeöves kommunistaként...- a szerk.)

A Demokratikus Koalíció elnöke konkrét összeget mondott annak kapcsán, hogy milyen támogatást kapnának Brüsszeltől, ha ők kerülnének hatalomra, ezzel persze érzékeltette, hogy semmiféle tudatosság nincs a pénzek visszatartása mögött az Orbán-kormányzás időszakában, ezáltal nyilván teljesen véletlen, hogy egy baloldali győzelem esetén az EU 22 millió euróval támogatná Magyarországot. Nem, ezt véletlenül sem azért kapnák, mert a migránskvótától kezdve mindenben megfelelnének az EU akaratának. Ugyan, dehogy.

Ferenc testvér azonban itt nem állt meg - ha már egyszer végre újra interjút készítettek vele - és nemes egyszerűséggel lealázta az ellenzéki párokat is. Mint mondta, nekik, vagyis a DK-nak annyi szavazójuk van, mint a többi ellenzéki pártnak összesen. Ez egyébként véletlenül tényleg igaz, de azután, hogy leszalámizták a Jobbikot és Momentumot is, azért nem egy kimagasló eredmény. "Ferink" megfejtette azt is, hogyan nyerhetik meg a következő választást. Szerinte csak annyira van szükség, hogy "visszaadják a progresszív világ lelkét" - jelentsen ez bármit is. Kíváncsian várjuk a "DK-lélekdonor" akcióját, és amíg ők ezzel vannak elfoglalva, készülünk a következő kétharmados kormánypárti győzelemre, ami a Fletó által vezetett ellenzéki gittegyletet elnézve szinte borítékolható.

PestiSracok facebook image

Forrás: HVG; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.