Pesti Srácok

Hornung Ágnes: a kormány a háborús időkben is fenntartja a családok támogatását (videó)

Hornung Ágnes: a kormány a háborús időkben is fenntartja a családok támogatását (videó)

A kormány a háborús idők ellenére is fenntartja és megvédi a családok támogatását – mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára pénteken, a hivatalos Facebook-oldalára feltöltött videóban.

Hornung Ágnes a 2023/24-es iskolai tanévkezdés alkalmából úgy fogalmazott, hogy ez a támogatás az iskolás gyermekeket nevelő szülők számára különösen nagy segítség. Elmondta, hogy minden nappali alap- és középfokú oktatásban részt vevő tanuló számára ingyenesen biztosítják a tankönyveket, míg a legalább háromgyermekesek, a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő családok, illetve a tartósan beteg, vagy fogyatékkal élő gyermeket nevelők ingyenes, vagy kedvezményes gyermekétkeztetésben részesülhetnek.

Kiemelte, hogy a családok és a pedagógusok a most kezdődő új tanév során is számíthatnak a Nemzeti Tehetség Programra, amelynek keretében az eddigi támogatások mellett Köbüki néven új tehetséggondozó tanári ösztöndíjat indítottak. Az államtitkár további segítségként említette, hogy az Erzsébet-táborok a tanév során is rendelkezésre állnak. Ennek keretében Zánkán ősszel és tavasszal osztálykirándulásra várják az általános iskolás diákokat, és lesznek táborok a karácsonyi időszakban is – ismertette Hornung Ágnes.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Lakatos Péter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!