Pesti Srácok

Vizsgálják, hogy valóban bántották-e a BKK ellenőrei az izraeli turistákat

Vizsgálják, hogy valóban bántották-e a BKK ellenőrei az izraeli turistákat

Dulakodásba fulladt egy jegyellenőrzés Budapesten az egyik metróállomáson, amikor egy 48 éves jeruzsálemi tanárnőt és 65 éves édesanyját állítottak meg a BKK munkatársai. Mivel a két nőnek állítólag nem volt érvényes jegye, az ellenőrök elkérték az útleveleiket és bírságot akartak kiszabni. Ekkor kezdődött a nézeteltérés, ami az izraeli nő szerint odáig fajult, hogy az édesanyát ököllel ütötték a budapesti ellenőrök. A BKK azt ígéri kivizsgálja az ügyet.

Tamar Jordani 48 éves jeruzsálemi tanárnőt és 65 éves édesanyját csütörtökön állította meg két ellenőr, amint el akarták hagyni az egyik metróállomást. Elkérték a jegyüket, majd azt mondták, hogy azok nem érvényesek, mert elhagyták a belvárost.

-mondta Jordani.

PestiSracok facebook image

A két nő úgy döntött, hogy felhívják a rendőrséget, majd elkezdtek fotókat készíteni a helyzetről, mire állításuk szerint az ellenőrök agresszívvé váltak: a nőt a földre lökték, és megpróbálták elvenni a fényképezőgépét, édesanyját ököllel ütötték.

Az ellenőrök végül jegyzőkönyvet vettek fel és visszaadták az útleveleiket, de ezután antiszemita megjegyzéseket tettek. Végül a rendőrök a helyszínre érkeztek, és a két izraeli nőt és a két felügyelőt is kihallgatásra bevitték a rendőrkapitányságra, de Jordani szerint a rendőrség, annak ellenére, hogy a végén elismerte, hogy csalásról van szó, és nem volt probléma a jegyükkel, nem volt hajlandó semmilyen lépést tenni ellenük.

A BKK vizsgálatot indít

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) azt közölte, hogy értesültek az esetről, és mindent megtesznek, hogy annak körülményeit részletesen kivizsgálják.

- írták.

– olvasható a társaság közleményében.

Forrás: Naphíre, fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.