Pesti Srácok

Az Iszlám Állam robbantott a kabuli bevásárlóközpontban

Az Iszlám Állam robbantott a kabuli bevásárlóközpontban

Az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet péntek este vállalta a felelősséget az afgán főváros, Kabul egyik bevásárlóközpontjában előző nap elkövetett, négy ember halálát okozó robbantásos merényletért.

A szunnita szervezet közleményében azt írta: "Az IÁ harcosainak sikerült csomagbombát juttatniuk egy csarnokba, ahol síiták gyülekeztek". A robbanás a kabuli rendőrség szóvivője, Hálid Zadran szerint a Daste-Barcsi városrészben történt, amelyet túlnyomórészt a síita hazara közösség lakja. Előzetes adatai szerint négyen meghaltak, heten megsebesültek. Hozzátette, hogy a nyomozás folyamatban van.

Az ultraradikális csoport egy sportcsarnokot vett célba a bevásárlóközponton belül - közölték az AFP francia hírügynökséggel pénteken a helyszínen. A közösségi oldalakon közzétett képeken egy többemeletes épület egy részének felrobbantott oldala látható. Az afgán tálib hatóságok azt állítják, hogy az ország biztonságát ők szavatolják, de az elmúlt két évben több tucatnyi, civilek ellen irányuló támadás történt. A legtöbbet az Iszlám Állam csoport helyi ága vállalta magára. Több száz ember halt meg vagy sebesült meg ezekben a támadásokban, amelyek főleg a síita, szúfi és szikh vallási kisebbségeket, külföldieket vagy külföldi bevándorlókat, valamint a tálibokat céloztak meg.

(MTI / Kiemelt kép: MTI/EPA/Szamiullah Popal)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!