Pesti Srácok

Kovács Zoltán szerint évtizedes hagyománya az európai baloldalnak az antiszemitizmus

Kovács Zoltán szerint évtizedes hagyománya az európai baloldalnak az antiszemitizmus

Most már évtizedes hagyománya az európai baloldalnak az antiszemitizmus – jelentette ki a palesztinok melletti demonstrációkra utalva a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért felelős államtitkára a Mandiner pénteken közzétett podcastjában. Kovács Zoltán szerint egy korszakváltó folyamat elején vagyunk; ennek új jelenségeit fogjuk látni Nyugat-Európában és Amerikában, az oda érkezett nagy számú muzulmán bevándorló attitűdje kapcsán.

Az államtitkár kifejtette: a legmeglepőbb dolgok zajlanak, Sydneytől New Yorkig és Manchestertől Düsseldorfig menetelnek palesztinok és arabok, éltetik a támadást, nem is áttételesen, hanem közvetlenül azt, hogy több mint ezer izraelit megöltek. Úgy látja, a nyugat-európai politika és közvélemény pedig döbbenten és értetlenül áll, rettenetesen nehéz lesz nekik valamit kezdeni ezzel, hiszen valószínűleg javarészt már választó állampolgáraik azok az emberek.

– hangsúlyozta, megjegyezve: szerinte az Európai Parlament baloldali frakciói is szót fognak emelni a palesztinok mellett.

PestiSracok facebook image

– szögezte le Kovács Zoltán, hozzáfűzve: újabb erős érv az illegális migrációval szemben az, amit most látunk, az antiszemitizmus terjedését illetően.

– fogalmazott az államtitkár, aki szerint a történtek igazolják a migrációellenes lépéseket. Kiemelte, hogy Magyarország álláspontja érvényes és fenntartandó, különben mi is bele fogunk sodródni a konfliktusokba. Felidézte: 2015-ben és az azt követő években kísérletet tettek annak elmagyarázására, hogy a muzulmán bevándorlókkal nem vallási szempontból van baj, hanem kulturális értelemben, és hogy milyen következményei vannak, ha egymással összeegyeztethetetlen attitűdöket képviselő embereknek kell a nyugati elme által kitalált, egybeolvadó multikulturális közegben létezni.

– folytatta Kovács Zoltán. Úgy vélte, nem kell megvárni, hogy ez tettekben – nemcsak demonstrációkban, hanem terrortámadásokban – manifesztálódjon, megjelenjen az utcákon, az emberek hétköznapjaiban. A korábbi, nyugat-európai nagyvárosokban elkövetett terrortámadásokat szerinte újabbak fogják követni, mivel belső konfliktusok lesznek ezekben a társadalmakban. Kitért arra is, hogy a nyugat-európai nagyvárosok iskoláiban az látható, hogy "felére-egyharmadára csökken az őshonos nemzetek utánpótlása", és a negatív népesedési adatokat még több bevándorlással fogják tudni csak ellensúlyozni, vagyis ez egy ördögi kör, így a legtöbb nyugat-európai országban ez a hajó már valószínűleg elment. A Hamász Izrael elleni támadásáról úgy fogalmazott:

Álláspontja szerint a történtek miatt az izraeli–palesztin viszonyban és a régió jövőjét illetően egészen új helyzetet állt elő.

– fejtette ki az államtitkár. Beszélt arról is, mennyire hipokrita a brüsszeli, nyugat-európai magatartás, ami megjelent már az orosz–ukrán háborút illetően is, most pedig Palesztina kapcsán.

– közölte Kovács Zoltán. Hozzátette: a Hamász a Palesztin Hatóság mellett vagy helyett tulajdonképpen a helyi élet szervezője és működtetője, így szerinte az a pénz, amit oda küld Európa, valamilyen formában oda csatornázódik be. Azonban az átláthatatlan keretek között "jó eséllyel terrorcélokra is felhasznált forrás" fölött szemet hunynak, és az évi 400 millió eurónál is magasabb támogatás folyósítása minden további nélkül folytatódhat a minősíthetetlen és elfogadhatatlan események után is.

– hívta fel a figyelmet az államtitkár. Ezzel kapcsolatban hangsúlyozta: a Magyarországnak járó forrásokat mondvacsinált okokkal tartják vissza, hiszen napnál világosabb, hogy Magyarország minden olyan kérésnek, amit felénk megfogalmaztak, eleget tett.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Kész Chicago! - Egymást dobták fel Az Akta kamerája előtt a háborúzó ercsi romák

‎PS Riport 2024 szeptember 12.
Ercsibe látogatott az Akta stábja - arra a Budapesttől fél óra távolságra fekvő településre, amit a helyi cigány családok háborúi és viselt dolgai miatt a magyar Chicagónak is tartanak. Néhány hete éppen azzal kerültek a hírekbe, hogy több tucatnyian estek egymásnak fényes nappal, puskákkal, pisztolyokkal, vascsövekkel. A történtek után a rendőrök 15 főt őrizetbe is vettek. Hogy mi történt arról merőben mást állít a két érintett népes család - mindegyik a másikat állítja be a támadónak, a felelősnek és nem csak annak. Az Akta stábját mind a két család, Baloghék és Gomanék is fogadták és beszéltek. Felvételeket, videókat adtak.

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.