Pesti Srácok

Aláírták a koalíciós szerződést – Fico ismertette a minisztériumok elosztását

Aláírták a koalíciós szerződést – Fico ismertette a minisztériumok elosztását

Hétfőn koalíciós szerződést írt alá a Smer-SD, a Hlas-SD és az SNS elnöke a parlament történelmi épületében, a Megyeháza téren. A választás győzteseként Robert Fico, a Smer-SD elnöke kapott kormányalakítási megbízást.

A PS szintén folytatott nem hivatalos tárgyalásokat egy lehetséges négyes koalíció létrehozásáról a Hlas-szal, a KDH-val és az SaS-szel, de végül a Smer-SD, a Hlas-SD és az SNS írt alá memorandumot a közös kormányzásról és a minisztériumok elosztásáról. Robert Fico, a Smer-SD elnöke a koalíciós szerződés aláírását követően ismertette a minisztériumok elosztását a kormánypártok között, neveket azonban egyelőre nem közölt. A jelöltek nevét először Zuzana Čaputová államfővel ismerteti, miután összeült a Smer-SD, a Hlas-SD és az SNS elnöksége – írja a Felvidék.ma.

A kormányfőt a Smer-SD jelöli, és Robert Fico pártja fogja irányítani az igazságügyi, a közlekedési, a pénzügyi, a külügyi, a védelmi és a földművelési tárcát. A Hlas-SD kapja a belügyminisztériumot, a gazdasági minisztériumot, az egészségügyi tárcát, a beruházási és régiófejlesztési minisztériumot, a munkaügyi tárcát és az oktatásügyet. Szintén a párt jelöli az uniós helyreállítási tervért felelős miniszterelnök-helyettest. Az SNS jelöli a környezetvédelmi minisztert és a kulturális minisztert, továbbá a 2024. január elsejével létrejövő idegenforgalmi és sportminisztériumot fogja irányítani. Fico azt is elmondta, mindhárom kormánypártnak lesz egy miniszterelnök-helyettese. Megerősítette azt is, hogy a házelnök a Hlas-SD jelöltje lesz, az ellenzéki pártok pedig jelölhetnek egy parlamenti alelnököt, a kormánypártok nem fognak beleszólni ennek a posztnak a betöltésébe.

Forrás: felvidék.ma; Fotó: MTI/EPA/Martin Divisek

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!