Pesti Srácok

Bolíviában bányászok csaptak össze a rendőrökkel

null

Bolíviában bányászok csaptak össze hétfőn a fővárosban, La Pazban a rohamrendőrökkel egy tüntetésen, hogy új engedélyeket követeljenek az arany kitermelésére a kormánytól olyan területeken, amelyeket a környezetvédők meg akarnak védeni.

A helyi média szerint a tüntetők a védett területekért felelős nemzeti szolgálat (Sernap) és a bolíviai bányászatot szabályozó közigazgatási hatóság székhelyét akarták elfoglalni. Az összecsapásokat követően több intézményt rendőri védelem alá helyeztek – közölte a sajtóval Jhonny Aguilera belügyminiszter-helyettes. A hatóságok feloszlatták a megmozdulást, a rendőrség sérültekről és letartóztatásokról nem számolt be.

A Bolíviai Aranybányász Szövetkezetek Szövetsége, amely hétfőn határozatlan idejű sztrájk kezdetét hirdette meg, La Pazban újabb megmozdulásokra buzdít, és Luis Arce bolíviai elnökkel akar tárgyalni. A szövetség vezetői azt követelik, hogy a hatóságok adjanak ki új engedélyeket az aranybányászathoz olyan erdős területeken, amelyeket a környezetvédők szerint védeni kellene.

PestiSracok facebook image

– figyelmeztetett a szövetség vezetője, Roger Coata. Marcelo Ballesteros bányaügyiminiszter-helyettes azt mondta, hogy a kormány kész a párbeszédre, de azt nem mondta meg, hogy az államfő fogadja-e a bányászokat.

A helyi statisztikai hivatal szerint Bolívia aranyexportja 2021-ben 53,3 tonna volt, mintegy 2,5 milliárd dollár (905 milliárd forint) értékben.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/EFE/Luis Gandarillas

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.