Pesti Srácok

Csak néhány nap kellett és már a közös ellenzéki listáról beszél a Momentum

Csak néhány nap kellett és már a közös ellenzéki listáról beszél a Momentum

Bár a momentumos Donáth Anna pár napja kategorikusan kizárta a Gyurcsány-párttal való együttműködés lehetőségét, a lilák terézvárosi polgármestere már arról beszél, hogy nehezen lehetne a közös lista ellen érvelni a fővárosban.

Soproni Tamást, Terézváros polgármesterét kérdezte az ATV a Demokratikus Koalíció budapesti közös listás javaslatáról. Soproni szerint még nyitott kérdésnek számít, hogy átmegy-e a parlamentben a Mi Hazánk törvényjavaslata a tisztán listás fővárosi választásról, amely azt mondja ki, hogy az a párt állíthat listát, amelyiknek van saját főpolgármester-jelöltje, vagy három polgármester-jelöltje. A polgármester kifejtette: „szeretne bízni a kormánypártok erkölcsi iránytűjében”, abban – amit a Velencei Bizottság is megfogalmazott –, hogy a választások előtt egy éven belül a választójogi törvényt, a szabályokat módosítani nem ajánlott. A momentumos politikus felvetette: el lehet gondolkodni azon, hogy a polgármesterek részvételével vagy arányos választással jöjjön létre a Fővárosi Közgyűlés.

– jelentette ki Soproni Tamás. Mindez azért is érdekes, mert a VI. kerületi polgármester pártjának vezető politikusa, Donáth Anna egy hónapja szállt bele a Gyurcsány-pártba egy vitriolos publicisztikában, amelyben hazugnak nevezte a korábbi kormányfőt. Donáth pár nappal ezelőtt még egyértelműbben zárta ki a közös lista lehetőségét Gyurcsányékkal, mondván:

PestiSracok facebook image

Kérdés, hogy ezek után van-e még visszaút a 2022-ben összefogó pártoknak, de tekintve, hogy Gyurcsányék pár napja bejelentették, mégis támogatják Karácsony Gergelyt a jövő júniusi választáson, a Momentumnak nem sok mozgástere maradt az általa is támogatott főpolgármester tekintetében.

Forrás: Mandiner; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!