Pesti Srácok

Ferencz Orsolya: meghosszabbították a HUNOR program pályázatának határidejét

Ferencz Orsolya: meghosszabbították a HUNOR program pályázatának határidejét

Az év végig lehet jelentkezni a HUNOR Magyar Űrhajós Program tudományos tartalmának színesítéséhez, miután november 15. helyett december 31-ig hosszabbították meg a határidőt - jelentette be az űrkutatásért felelős miniszteri biztos csütörtökön a Facebookon.

Ferencz Orsolya a közösségi oldalra feltöltött videójában azt mondta: az űrtechnológia, az űripar a 21. század egyik legfontosabb iparágává kezd válni, és globális szolgáltatások sora alapul ezen a technológián. Emlékeztetett, hogy a kormány 2021-ben fogadta el a Magyarország Űrstratégiája című dokumentumot, amelyben körvonalazták azokat a feladatokat, amelyek révén Magyarország versenyképes lehet ebben a szektorban.

Hozzátette, hogy a Kutatóűrhajós Programban, a Hungarian To Orbit, azaz HUNOR programban 30 napos küldetésre indul "egy magyar ember" 2024 vége és 2025 eleje között.

PestiSracok facebook image

- fogalmazott Ferencz Orsolya, hozzátéve, hogy várnak minden olyan javaslatot, amely hozzá tud járulni a program tudományos tartalmának további színesítéséhez.

Jelezte, hogy a space.kormany.hu, illetve a hunor.gov.hu honlapokon egy egyszerű, egyoldalas kérdőív, illetve jelentkezési lap kitöltése után lehet a kísérleti javaslatokat elküldeni; ennek a határideje módosult december 31-re. "Ne felejtsük el, hogy Magyarország sikere, mindannyiunk közös sikere.

- hangsúlyozta Ferencz Orsolya.

MTI; Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!