Pesti Srácok

Megfogalmazta első ajánlásait az Energia21 kezdeményezés

Megfogalmazta első ajánlásait az Energia21 kezdeményezés

A frissen megalakult Energia21 kezdeményezés megfogalmazta első ajánlásait a kormány számára a zöldenergiára való áttéréshez, az első ajánlások a zöldenergia tárolása témakörében születtek - közölte az Energia21 az MTI-vel pénteken.

A tájékoztatásuk szerint az ajánlások fókuszában a környezeti biztonság áll. A zöldenergia tárolásnak minden esetben a környezet védelmét szem előtt tartva kell megvalósulnia, nem veszélyeztetheti a társadalmat. Meg kell védeni a természeti erőforrásokat, ehhez az ajánlások között kiemelték: javasolják a már meglévő hazai technológiák gyakorlati alkalmazását a zöldenergia-tárolás környezeti hatásainak csökkentése érdekében. Továbbá szükséges a technológiák folyamatos fejlesztésének ösztönzése.

Az Energia21 ajánlása szerint gondoskodni kell a zöldenergia tárolásához kapcsolódó tevékenységek folyamatos és rendszerszintű monitorozásáról, környezeti hatásainak méréséről. A mérésekhez kapcsolódó információk rendszerezett gyűjtéséről, a gyűjtések eredményeinek Magyarország polgárai számára történő közzétételéről. Ezt a tevékenységet olyan független egyetemi központoknak kell végezni, ahol a megfelelő erőforrások és szakmai tudás garantálni tudják a terület hosszú távú környezeti biztonságát - közölték

PestiSracok facebook image

- írták. A szervezet ajánlása szerint a német gyakorlatban alkalmazott környezeti kibocsátási és környezetminőségi előírásoknál lazább előírásokat ne lehessen alkalmazni. A határértékeket megsértőkkel szemben szigorú, erőteljes szankciókat szükséges alkalmazni az előírások betartatásának érdekében.

Az Energia 21 szerint a zöldenergia a magyar gazdaság jövője. A fenti pontok teljesülése garanciát jelent arra, hogy a környezet védelmével együtt nyertese legyen Magyarország a zöld átállásnak gazdasági értelemben.

- írták. Az Energia21 kezdeményezés 21 közéleti és szakmai személyiség részvételével és Palkovics László vezetésével indult el. Céljuk, hogy támogassák és felgyorsítsák Magyarország zöldenergiára való átállását.

(MTI / Kiemelt kép: MTI/Rosta Tibor)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!