Pesti Srácok

Támogatja a CÖF kezdeményezését a Lidl: mind a 200 hazai üzletük zárva lesz december 24-én

null

Az áruházlánc a Civil Összefogás Fórum és az Egyenlő.hu kiemelt partnereként jelentette be a karácsonyi boltzárat, szenteste napjára mind a 8500 dolgozójának szabadnapot biztosít - írja a HVG.

A Lidl mind a 200 hazai üzlete zárva lesz december 24-én, olvasható az áruházlánc közleményében. Azt írják, Magyarország egyik legnagyobb keresztény ünnepén, a Civil Összefogás Fórum és az Egyenlő.hu kiemelt partnereként döntöttek úgy, hogy meghozzák ezt az „úttörő” lépést, amely biztosítja a nyugalmas, békés, szeretetteljes ünnepet.

A karácsonyi boltzár a CÖF-CÖKA és az Egyenlő.hu célja szerint a kereskedelmi dolgozók érdekeit képviseli, az élelmiszeripari szektorban legnagyobb forgalmat bonyolító Lidl Magyarország pedig „teljes vállszélességgel” áll mellé. Hozzáteszik, fontosnak tartják, hogy piacvezető áruházláncként példát mutassanak és Magyarország alapértékeit tovább erősítsék. Mind a 8500 munkavállalójuknak biztosítják a szabadnapot december 24-én, mert a család fontossága nem kérdés számukra”.

- mondta el Bubenkó Csaba, az Egyenlő.hu elnöke

- nyilatkozta a CÖF elnöke.

A cég azt is közölte, hogy a vásárlói igények kielégítése érdekében december 23-án hosszított nyitvatartást biztosítanak.

(HVG / Kiemelt kép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre)
PestiSracok facebook image