Pesti Srácok

A francia baloldal tagadja, hogy létezik fehérellenes rasszizmus, bár a migránsok már „fehérvadászatokat” tartanak a falvakban

A francia baloldal tagadja, hogy létezik fehérellenes rasszizmus, bár a migránsok már „fehérvadászatokat” tartanak a falvakban

Rendkívül feszült vitát rendezett a francia BFM TV, amelynek alapját az a gyilkosság képezte, amelyet egy többnyire arab származású fiatalokból álló banda követett el „fehérvadászat” címszóval. Mint ismert, a francia Crepol faluban egy bálon gyilkolta meg a tizenhat éves Thomas Perottot migránsok egy csoportja, akik a lincselést megelőzően be is jelentették, hogy fehéreket jöttek ölni. Az esettel kapcsolatos alapvető kérdés az volt, létezik-e Franciaországban fehérellenes rasszizmus, a vita pedig Marion Maréchal (Marine Le Pen unokahúga), az Éric Zemmour-féle Visszahódítás párt alelnöke és Mathilde Panot – aki a Jean-Luc Mélenchon szélsőbaloldali francia vezető mozgalmának egyik kulcsfigurája – között zajlott le.

Panot szerint a fehérellenes rasszizmus csak a szélsőjobboldal kitalációja, álláspontját ugyanakkor némileg befolyásolhatja, hogy pártja jelenleg muzulmán köröket támogató politikát folytat. Maréchal a vitában ugyanakkor ragaszkodott hozzá, hogy a lincselés a fehérek elleni rasszizmusnak felel meg. Mint fogalmazott,

Radikális baloldali vitapartnere válaszolt azt kérdezte:

PestiSracok facebook image

A Visszahódítás alelnöke erre úgy reagált:

A vitában a szélsőbaloldali jelölt abszolút vereséget szenvedett, érvek helyett valóságtól elrugaszkodott bolsevik zagyváival próbált a felszínen maradni, ami nem sikerült.

https://twitter.com/MarionMarechal/status/1736475282872177028

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!