Pesti Srácok

A Fidesz véleményét is kikérhették Ukrajnáról az amerikai republikánusok

A Fidesz véleményét is kikérhették Ukrajnáról az amerikai republikánusok

Az amerikai sajtóban felröppent az a híresztelés, miszerint fideszes politikusokkal és szakértőkkel tárgyalhatnak zárt ajtók mögött a republikánusok Washingtonban, hogy az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai támogatás megszüntetését szorgalmazzák. A hírt a magyar kormány egyelőre nem erősítette meg.

Magyarország miniszterelnökének, Orbán Viktornak a szövetségesei zárt ajtós találkozót tartanak a republikánusokkal Washingtonban, hogy az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai támogatás megszüntetését szorgalmazzák – értesült a The Guardian nyomán az Index. Az amerikai lap szerint a találkozón Ugrósdy Márton, a miniszterelnök politikai igazgatóságának helyettes államtitkára és Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő, valamint a washingtoni magyar nagykövetség tagjai hétfőn érkeznek meg a konzervatív Heritage Foundation agytröszt által szervezett kétnapos rendezvényre. Az első napon panelbeszélgetések hangzanak el az ukrajnai háborúról, valamint olyan témákról, mint a transzatlanti kultúrháborúk. Olyan vendégeket várnak, mint Kelley Currie, Donald Trump akkori elnök volt nagykövete és Ernyei Magor, a magyarországi CPAC-konferenciát (Conservative Political Action Conference) is szervező intézet, az Alapjogokért Központ nemzetközi igazgatója. Egy republikánus forrás szerint a résztvevők közül néhányan, köztük a kongresszus republikánus tagjai meghívást kaptak a másnapi, zárt ajtók mögött zajló tárgyalásokra.

A találkozóra az Ukrajna jövőjéről folyó feszült washingtoni vita hátterében kerül sor. A múlt héten a Fehér Ház arra figyelmeztetett, hogy a kongresszus fellépése nélkül az év végére elfogynak a Kijev számára további fegyverek és felszerelések vásárlására szánt pénzek.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.