Pesti Srácok

Futóverseny miatt lezárások lesznek Budapesten vasárnap

Futóverseny miatt lezárások lesznek Budapesten vasárnap

Vasárnap szakaszos és időszakos forgalomkorlátozás lesz a belvárosban futóverseny miatt – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken.

A rendezvény miatt lezárják a Fővám tér Corvinus Egyetem előtti szakaszát 7 és 16 óra között, továbbá a Salkaházi Sára, a Jane Haining és a pesti alsó rakpartot (a Közraktár utca és a Jászai Mari tér között) várhatóan 10.50 és 14.30 között. A futás útvonalán 11.00 és 14.30 között időszakos és szakaszos lezárásra kell számítani a Fővám téren, a Belgrád rakparton, az Irányi utcában és a Március 15. téren. A tájékoztatás szerint a Közraktár utcai és a Március 15. téri útátjárók zárása miatt a 2-es, a 2B és a 23-as villamosok várhatóan a Közvágóhíd H/Pesterzsébet, Pacsirtatelep/Keleti pályaudvar és a Boráros tér között, valamint a Jászai Mari tér és a Széchenyi István tér között közlekednek. A kimaradó szakaszon a 4-es és a 6-os villamos, valamint a 15-ös autóbusz igénybevételét ajánlja a BKK. A közleményben arra is kitértek, hogy a Közraktár utca zárása miatt a 15-ös autóbusz és a 83-as trolibusz is terelve közlekedik majd.

Forrás: MTI; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.