Pesti Srácok

Nagy a baj: szerda reggel mínusz 5,4 milliárd forint volt Budapest számláján

Nagy a baj: szerda reggel mínusz 5,4 milliárd forint volt Budapest számláján

„Nem vagyok ennyire szorongós típus, de az kétségtelen, hogy nem szokványos a városműködtetési gyakorlat” – válaszolta a Népszavának adott interjúban Kiss Ambrus, Karácsony Gergely főpolgármester helyettese arra a kérdésre válaszolva, beépült-e a napi rutinjába, hogy kávézás előtt gyorsan számlaellenőrzést tart – szúrta ki a Mandiner.

Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes a Népszava fentebb idézett (napi rutinos) kérdésére válaszolva úgy fogalmazott, hogy folyamatosan sakkozni kell, hogy fizetőképes maradjon az önkormányzat.

– tette hozzá. Arra a kérdésre, hogy az interjú napján „mennyivel indították a napot?”, Kiss azt felelte, hogy szerda reggel mínusz 5,4 milliárd forint volt az önkormányzat számláján, vagyis ismét folyószámlahitelből finanszírozzák a fővárost.

PestiSracok facebook image

Kiss Ambrus nyilatkozata kapcsán a lap felidézte, hogy mióta van ilyen nehéz helyzetben a főváros. 2023 tavaszán Karácsony Gergely egy Facebook-bejegyzésben közölte, hogy Budapestnek 2019-ben 186,2 milliárd forint le nem kötött tartaléka volt. Ehhez képest Varga Mihály pénzügyminiszter arról tájékoztatta a nyilvánosságot, hogy a főváros baloldali vezetése 214 milliárd forintot örökölt az előző, fideszes városirányítástól. Mint a minisztérium ismertette, a főváros 2019-es pénzügyi beszámolója világosan mutatja, hogy Karácsony Gergely városvezetése 214 milliárd forint megtakarítást örökölt Tarlós Istvánéktól: rövid lejáratú államkötvényben 82 milliárd forint, hosszú lejáratú államkötvényben 77 milliárd forint, pénzeszközállományban 48 milliárd forint, továbbá a főváros intézményeinél 7 milliárd forint volt. A tárcánál arra is felhívták a figyelmet, hogy a hivatalos adatokból egy következtetés vonható le, mégpedig az, hogy a baloldali városvezetés felélte Budapest pénzügyi tartalékait.

Forrás: Mandiner; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!