Pesti Srácok

A litván állami beruházási ügynökség vezetője kalapot emel a magyar befektetéspolitika előtt

A litván állami beruházási ügynökség vezetője kalapot emel a magyar befektetéspolitika előtt

Magyarország befektetéspolitikáját méltatta a litván állami beruházási ügynökség vezetője, mondván, hogy hazánk profitál a világon a legtöbbet a külföldi működőtőke (FDI) beáramlásából - számolt be az Origo.

Elijus Civilis arról számolt be egy friss lapinterjúban, hogy az amerikai inflációellenes törvény elfogadása új helyzetet teremtett, amely miatt az Európai Unió több tagállama, így Litvánia is hátrányos helyzetbe került, sokat vesztett a versenyképességéből, amit a térségben például Lengyelország és Magyarország is rendkívül határozott beruházásösztönző politikával próbál ellensúlyozni.

– fogalmazott.

PestiSracok facebook image

A vezérigazgató Vilnius stratégiáját bírálva rámutatott, hogy ügynökségük költségvetése a nehézségek ellenére is csökkent, ráadásul más kormányok sokkal hatékonyabban lépnek fel a beruházások vonzása terén, külképviseleteiket is bevonják, közvetlenül keresik meg a potenciális külföldi vállalatokat.

Ennek kapcsán a magyar intézkedéseket méltatta, s kijelentette, hogy Magyarország profitált legtöbbet a világon a külföldi működőtőke beáramlásából, ami ott hajtja a legtöbb gazdasági hasznot az ezt mérő indexek alapján.

Aláhúzta: Magyarország nagyon kedvező helyzetben van, EU-tagállam és az is marad, stabil, a földrajzi fekvése is központi, illetve továbbra is olcsón jut kőolajhoz és földgázhoz.

– mondta.

– tette hozzá.

Évről évre rekordokat döntünk

A litván állami beruházási ügynökség vezetőjének nyilatkozata kapcsán Paczolay Máté külügyi szóvivő emlékeztetett:

Ezek a beruházások összesen 19 ezer munkahelyet hoztak létre, ami szintén rekordnak számít.

Forrás: Origo, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!