Pesti Srácok

A zuglói polgármester mellett kapott állást az MSZP korábbi elnöke

A zuglói polgármester mellett kapott állást az MSZP korábbi elnöke

Nem dicsekedtek ugyan el vele, de már tavaly december óta a zuglói polgármester mellett dolgozik Tóbiás József, az MSZP korábbi elnöke. A volt pártelnök potom havi 850 ezer forintért látja a munkáját, amely többi között kiterjed a "polgármester programjainak szervezésére és a polgármesteri kabinet belső kommunikációjának koordinálására is".

Tavaly december óta Horváth Csaba, Zugló szocialista polgármestere mellett dolgozik Tóbiás József, korábbi MSZP-s pártelnök, frakcióvezető – tudta meg a Telex. A hírt a Zuglói Önkormányzat is megerősítette. A korábbi pártelnök munkaviszonya határozott időre szól 2023. december 6-tól 2024. június 30-ig, a munkáltatója a polgármesteri hivatal. Havonta bruttó 850 ezer forintért látja a munkáját, amely többi között kiterjed a polgármester programjainak szervezésére és a polgármesteri kabinet belső kommunikációjának koordinálására is. Tóbiás szervező és stratégiai feladatokat lát el, továbbá közreműködik „a polgármesteri kabinet feladatkörébe tartozó önkormányzati kezdeményezések lebonyolításában is”. A Telex megkereste Tóbiást is, hogy az új munkájáról kérdezze, de a feladatairól bővebben nem kívánt nyilatkozni.

Tóbiás 1998 és 2019 között az MSZP országgyűlési képviselője, 2014 és 2016 között az MSZP elnöki és frakcióvezetői tisztségét is ellátta. A képviselőről 2019 nyarán derült ki, hogy az előző év őszétől a Kanári-szigetekről ingázik Budapestre, ahova azért költözött ki, mert „családjában egy, a gyermeke egészségét érintő előre nem látott élethelyzet alakult ki”. Később azt állította, hogy csak a családja költözött ki átmenetileg Tenerifére, ő maradt Magyarországon, és gyakran látogatja őket. Tóbiás 2019 októberében lemondott a parlamenti mandátumáról, és visszavonult a politikától.

Forrás: Telex; Fotó: MTI/Bruzák Noémi

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!