Pesti Srácok

Karácsony eddig azt állította, hogy nincs is járatritkítás, most meg bejelentette, hogy mégis visszaállítják az eredeti menetrendet

Karácsony eddig azt állította, hogy nincs is járatritkítás, most meg bejelentette, hogy mégis visszaállítják az eredeti menetrendet

A főpolgármestert korábbi állításával szembesítették a Fidesz Budapest Facebook-oldalán.

Karácsony Gergely legfrissebb Facebook-posztjában arról írt: büszke rá, hogy olyan emberekkel dolgozhat együtt, mint Walter Katalin. A járatritkításokat bevezető BKK-vezér a napokban azt mondta, hogy a járatritkításról szóló egyeztetésekbe nehéz lett volna bevonni az utasokat, mivel „az olyan, mintha hálaadás előtt megkérdeznék a pulykát, hogy mi legyen vele”. Walter benyújtotta a lemondását, Karácsony azonban nem fogadta el. A főpolgármester azonban a felháborodás hatására a BKK múlt héten bevezetett drasztikus járatritkítását visszavonatja.

Emlékezetes: Karácsony Gergely főpolgármester múlt kedden büszkélkedett el vele, hogy miközben a MÁV és így a magyar állam üzemeltetésében működő héven járatritkítást hozott az új év, addig Budapesten az elmúlt harminc év legnagyobb járműbeszerzését bonyolítják le a közösségi közlekedésben. A fővárosi önkormányzat tulajdonában álló BKK azonban az állami járatritkítást felemlegető főpolgármesteri posztra két nappal azt jelentette be, hogy csúcsidőben masszívan ritkítja a budapesti közösségi közlekedés járatait, ezzel alaposan meghazudtolva Karácsony Gergelyt. Karácsony posztjában most politikai támadást vizionált, és azt írta: arra kérte a BKK munkatársait, hogy állítsák vissza a korábbi menetrendet, és a közlekedési fejlesztésekről egyeztessenek a kerületekkel.

Forrás: Magyar Nemzet, Facebook; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!