Pesti Srácok

Orosz hackerek feltörték a Microsoft vezetőinek fiókjait

Orosz hackerek feltörték a Microsoft vezetőinek fiókjait

Egy, az orosz kormányhoz köthető hackercsoport feltörte a Microsoft magas rangú vezetőinek néhány e-mail fiókját – jelentette be az amerikai vállalat szombaton.

A Microsoft közleménye szerint január 12-én fedezték fel a vállalati rendszer elleni támadást és azonnal aktiválták a blokkoló rendszert. A vizsgálat még tart, de az már biztos, hogy a Nobelium csoport állítólagos orosz kötődésű hackerei hozzáfértek a vállalati felső vezetők, valamint egyes részlegek, köztük a kiberbiztonsági és jogi osztály alkalmazottai vállalati e-mail fiókjainak "nagyon kis százalékához". A hackertámadást ugyanaz a csoport hajtotta végre, mint amelyiknek a SolarWinds amerikai cég által kifejlesztett népszerű Orion nevű hálózatmenedzselési szoftverébe elhelyezett kód révén 2020-ban sikerült behatolnia az Egyesült Államok kormányzati intézményeinek és kulcsfontosságú infrastrukturális létesítményeinek számítógépes hálózatába.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/C. J. Gunther

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Önkormányzati korrupciós botrány: sorra letartóztatta a politikusokat a nyomozási bíró

Forró drót június 4.
Az ügyészség indítványainak jelentős részét elfogadva ma hat gyanúsított politikus esetében is elrendelték a letartóztatást, miközben kettő politikus szabadlábon védekezhet tovább. Újabb fordulóponthoz érkezett az úgynevezett parkosítási korrupciós botrány, miután ismert önkormányzati, illetve volt országgyűlési képviselő politikusok sorsáról döntött a nyomozási bíró.