Pesti Srácok

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságát garantálja a 2024-es honvédelmi költségvetés

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságát garantálja a 2024-es honvédelmi költségvetés

A magyar emberek biztonságát garantálja a 2024-es honvédelmi költségvetés. Új távlatokat nyit a 2024-es költségvetés a Magyar Honvédség számára; ez alapján folytatódhat az európai szinten is egyedülálló haderőreform, és több forrás jut az új évben a katonák megbecsülésére is – közölte a honvédelmi miniszter.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf az idei költségvetéssel kapcsolatban kiemelte, hogy a cél változatlan: Magyarország egy eszközeiben modern, elszánt haderőt épít. A magyar kormány továbbra is nemzetstratégiai célnak tekinti, hogy a jelenlegi biztonságpolitikai környezetben az ütőképes, innovatív és high-tech Magyar Honvédség hatékonyan tudjon reagálni a kihívásokra. A tárcavezető elmondta: a 2024-es büdzsében a honvédelmi alap ismét garanciát jelent a honvédelmi képességek fejlesztésére. A források idén is biztosítottak lesznek, így minden haderőnem, valamint a katonák egyéni felszerelésének megújítása területén is folytatódhat a haderőfejlesztés. A miniszter kiemelte, hogy az idei évben jelentősen emelkedik a védelmi iparhoz kapcsolódó feladatokra szánt költségvetés is. Az előirányzatok segítségével megvalósulhat az a cél, hogy a védelmi ipari szereplői önállóan is ki tudják szolgálni a haderő igényeit, így is erősítve a magyar gazdaságot. A haderőfejlesztés során az új eszközök beszerzése mellett kiemelt szerepet kap a védelmi innováció is.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf azt is elmondta, hogy 2024-ben is folytatódik a Magyar Honvédség toborzókampánya, amely az eddigi számok alapján sikeresen támogatta és összehangba hozta a bővülő létszámot a Magyar Honvédség modernizációjával.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá a miniszter.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!