Pesti Srácok

Új hajléktalanellátó központot nyitott a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Budán

Új hajléktalanellátó központot nyitott a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Budán

Megnyitotta Budapest legújabb, kifejezetten hajléktalan emberek ellátására kialakított, a későbbiekben komplex ellátást nyújtó intézményét a Magyar Máltai Szeretetszolgálat; az épület már használatba vett szintjein éjjeli menedékhelyet létesítettek, amely máris telt házzal működik - közölte a szervezet csütörtökön az MTI-vel.

- írták. A háromszintes, ezer négyzetméteres szociális központot Budapest XI. kerületében, a Galvani utcában hozták létre. Az intézményben többféle ellátás működik majd, heti két órában orvosi rendelés is lesz, elsőként azonban az éjjeli menedékhely nyitott meg, 59 férőhellyel - ismertették.

A tájékoztatás szerint a belső tereket kifejezetten az ellátásban dolgozó szakemberek szempontjai szerint alakították át. A menedékhelyre érkező hajléktalan embereket a háromágyas szobákban szekrény várja. Többfunkciós közösségi terek is vannak, továbbá étkező, fürdő és mosási lehetőség is rendelkezésre áll.

PestiSracok facebook image

Emlékeztettek arra, hogy a fővárosban kialakult feladatmegosztás szerint a budai oldalon a Magyar Máltai Szeretetszolgálat gondoskodik a hajléktalan emberek ellátásáról. Az új létesítménnyel együtt Budán már három komplex hajléktalancentrum látja el a feladatokat.

- emelték ki. A szervezet 24 órás egészségügyi centrumot, fertőtlenítő fürdetőállomást, valamint két lábadozót is üzemeltet.

- áll a közleményben.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mónus Márton

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!