Pesti Srácok

Felfüggesztett börtönre ítéltek egy unokája kutyáját kegyetlenül elpusztító férfit

Felfüggesztett börtönre ítéltek egy unokája kutyáját kegyetlenül elpusztító férfit

Állatkínzás bűntette miatt egy év – két évre felfüggesztett – börtönre ítélt az Egri Járásbíróság egy idős férfit, aki ácsok által használt nagy méretű szöget vert unokája kutyájának fejébe, majd az ebet nyakig a földbe ásta – közölte a Heves Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán.

Konkoly Thege László tájékoztatása szerint az Egri Járási Ügyészség emelt vádat a 76 éves szilvásváradi elkövetővel szemben. Az esetről azt írta: miután az állat elszökött a család közös otthonából, de megtalálták és hazavitték, a nagyapa 2023 tavaszán úgy döntött, hogy elpusztítja a hároméves kutyát. A férfi előbb egy 20 centiméter hosszúságú szöget vert a kutya homlokába, amivel beszakította az állat koponyacsontját, majd a még élő, fájdalmasan nyüszítő szibériai husky-t egy talicskába tette és kitolta a közeli erdőbe, ahol nyakig beásta a földbe. Az elpusztult kutya fejét egy gombaszedő vette észre, így találtak rá a tetemre. A falubeliek ezután értesítették a rendőrséget és az állatorvost – tette hozzá a szóvivő.

A vádirat szerint a férfi súlyos traumát, az ezt követő fájdalommal és félelemérzettel pedig különös szenvedést okozott az állatnak. A járási ügyészség ezt figyelembe véve a tettét beismerő és megbánást tanúsító idős elkövetővel szemben próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását kérte az ügyben eljáró bíróságtól. Az Egri Járásbíróság az indítványt elfogadva egy év – két évre felfüggesztett – börtönre ítélte a vádlottat, akit kötelezett a bűnügyi költség megfizetésére. A végzés nem jogerős.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!