Pesti Srácok

Ma lép hivatalba Sulyok Tamás, munkáját pedig a svéd NATO-csatlakozás aláírásával kezdheti

Ma lép hivatalba Sulyok Tamás, munkáját pedig a svéd NATO-csatlakozás aláírásával kezdheti

Az Országgyűlés február 26-án fogadta el Novák Katalin köztársasági elnök lemondását és aznap meg is választották a Fidesz-KDNP jelöltjét, az Alkotmánybíróság elnökét, Sulyok Tamást új államfőnek. Ma pedig hivatalba lép, az első feladata pedig az lehet, hogy aláírja az Országgyűlés által elfogadott svéd NATO-csatalkozás ratifikálását.

Az Alaptörvény szabályai szerint a választás eredményének kihirdetését követő nyolcadik lapon lép hivatalba az új köztársasági elnök, ami ma, azaz március 5-én van. Erre a rövid, nyolcnapos időszakra Kövér László, az Országgyűlés házelnöke volt az ideiglenes köztársasági elnök.

Az Országgyűlés elnökének feladatait ellátó alelnök március 2-án, szombaton küldte át aláírásra a köztársasági elnöknek a svédek NATO-csatlakozásáról szóló jegyzőkönyv kihirdetéséről szóló törvényt, amit szintén február 26-án fogadott el az Országgyűlés. Sulyok Tamás keddtől a Sándor-palotában dolgozik, és akár első munkanapján aláírhatja azt.

Forrás: ATV, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!