Pesti Srácok

A spanyol miniszterelnök lemondását fontolgatja

A spanyol miniszterelnök lemondását fontolgatja

A spanyol miniszterelnök hétfőig átgondolja, hogy lemond-e posztjáról, miután bíróság vizsgálja felesége érintettségét egy korrupciós ügyben – erről Pedro Sánchez maga számolt be az X közösségi oldalon, az állampolgárokhoz intézett szerdai nyílt levelében.

Mint írta, a Manos Limpios (Tiszta kezek) nevű "szélsőjobboldali szervezet" bejelentése nyomán indított előzetes eljárást feleségével, Begoña Gómezzel szemben egy madridi bíróság, befolyással üzérkedés és üzleti korrupció gyanúját vizsgálva. A kormányfő hangsúlyozta: a szervezet feljelentése "ultrakonzervatív sajtóorgánumok állítólagos információi" alapján született, amelyekkel szemben, "valótlanságuk miatt", felesége jogi lépéseket tett.

– fogalmazott Pedro Sánchez. Levelében kifejtette: az elszenvedett támadások valójában az általa képviselt "gazdasági haladáson, a társadalmi igazságosságon és a demokratikus megújuláson alapuló" progresszív politikai lehetőség ellen irányulnak, amelyet "spanyolok milliói támogattak választásról választásra".

PestiSracok facebook image

– érvelt. A miniszterelnök kifejtette: sokszor feledésbe merül, hogy a politikusok mögött emberek állnak, felesége pedig tehetetlenül éli meg a mindennapos sárdobálást. Pedro Sánchez levelét azzal zárta, hogy meg kell állnia és átgondolnia, hogy továbbra is a kormány élén álljon vagy lemondjon-e "erről a magas kitüntetésről", ezért a következő öt napban minden nyilvános programját lemondja, és hétfőn nyilatkozik arról, miként döntött.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/EFE/Fernando Villar

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!