Pesti Srácok

Charles Michel igazat adott nekünk és a lengyeleknek a migránsok átirányítási mechanizmusával kapcsolatban

Charles Michel igazat adott nekünk és a lengyeleknek a migránsok átirányítási mechanizmusával kapcsolatban

Donald Tusk lengyel és Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek igaza van az uniós átirányítási mechanizmus ügyében, a témáról beszélni kell – jelentette ki Charles Michel, az Európai Tanács (ET) elnöke a Polsat News lengyel kereskedelmi televízióban pénteken sugárzott interjúban.

Charles Michel az Európai Unió új stratégiai menetrendjét előkészítő találkozóra érkezett a lengyel fővárosba; ez alkalomból nyújtott több témára is kiterjedő interjút a lengyel hírtévének. Az ET elnöke arra a kérdésre is válaszolt, a találkozón megvitatták-e, hogy Donald Tusk és Orbán Viktor ellenzi az uniós áthelyezési mechanizmus végrehajtását, amely az Európai Parlament (EP) által szerdán megszavazott migrációs és menekültügyi csomag részét képezi.

– válaszolt Michel, hozzátéve: a folyamat továbbra is tart, "hiszen így működik az európai törvényhozás".

PestiSracok facebook image

– folytatta az ET elnöke.

– fogalmazott. Ebben az összefüggésben Michel alapvető dolognak nevezte az európai szolidaritás tanúsítását.

– húzta alá. Hozzátette: az átirányításról beszélni kell, és "eldönteni, milyen lépéseket teszünk, amikor az ilyen helyezetek előfordulnak", valamint "mit csinálunk a frontvonalon, amikor bizonyos államok és alanyok nemcsak Lengyelországot, hanem az EU helyzetét is destabilizálni próbálják". Donald Tusk szerdán kijelentette: Lengyelország nem egyezik bele az európai uniós menekültátirányítási mechanizmusba.

– tette hozzá, megjegyezve: vannak "bizonyos szövetségkötési lehetőségei", ezért Lengyelországra nem vonatkozik majd a migránsok áthelyezése, illetve a be nem fogadásuk esetén vállalandó fizetési kötelezettség.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Kay Nietfeld

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!