Pesti Srácok

Deutsch Tamás: erősödik a szuverenista, békepárti többség Európában

Deutsch Tamás: erősödik a szuverenista, békepárti többség Európában

Egyre inkább megerősödik a Brüsszel jelenlegi vonalvezetésével szemben abszolút kritikus, szuverenista, nemzeti erőket képviselő, békepárti, az illegális migrációt megállítani akaró többség – mondta a Fidesz európai parlamenti (EP-) listavezetője kedden, a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Deutsch Tamás közölte: az utóbbi egy évben az Európai Unió tagországaiban rendezett parlamenti választásokon jelentősen előretörtek a jobboldali, konzervatív erők Hollandiától Spanyolországig, Finnországtól Svédországig.

– fogalmazott. Kiemelte: a kereszténydemokrata gyökerű Európai Néppárttal, annak "totális árulása miatt" ma már öt baloldali párt együttesen az EP nyolcvan százalékát adja, "ők diktálnak Európában"; ezen a helyzeten változtathat a választás.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta a listavezető. A szintén az általános elégedetlenséget jelző gazdatüntetésekkel kapcsolatban azt mondta: már egy évtizede "módszeres, brutális támadásokat intéz Brüsszel az európai agrárgazdaság ellen, és ez ma már az európai élelmiszerbiztonságot fenyegeti". A gazdák Nyugat-Európa-szerte fellázadtak és megmutatják: nem hajlandók tovább eltűrni, hogy szűkül a gazdasági mozgásterük.

– jegyezte meg. Deutsch Tamás a következő EP-ciklus "négy legfontosabb csatatere" között elsőként említette, hogy "az elvakult, háborúpárti uszítás a brüsszeli bürokrácia hangja", holott azonnali tűzszünetre és béketárgyalásra lenne szükség. A második az új migrációs paktum, amely szerinte "lefegyverzi Európát az illegális migrációval szemben". A listavezető leszögezte: meg fogják védeni Magyarországot a migránsáradattól, fenntartva a műszaki és jogi határzárat.

– hangoztatta Deutsch Tamás. A harmadik fontos vitatéma – folytatta a listavezető – "a Brüsszel által lelkesen propagált genderideológiai őrület", a negyedik pedig a magyar nemzeti szuverenitást fenyegető törekvések, a folyamatos politikai nyomásgyakorlás, zsarolás, "az uniós fejlesztési pénzeinkhez való hozzáférés jogellenes akadályozása".

Forrás. MTI; Fotó: Facebook/Deutsch Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!