Pesti Srácok

Figyelmeztető lövésekkel fogtak el egy bevándorlókat szállító embercsempészt

Figyelmeztető lövésekkel fogtak el egy bevándorlókat szállító embercsempészt

Autós üldözés és figyelmeztető lövések leadása nyomán fogott el vasárnapra virradó éjszaka a román rendőrség egy afrikai és ázsiai bevándorlókat szállító embercsempészt a temesvári nemzetközi repülőtér közelében.

Az OpiniaTimisorei.ro hírportál által idézett rendőrségi közlemény szerint az A1-es sztrádán Arad irányából érkező gépkocsit az autópálya-rendőrség próbálta ellenőrzésre megállítani a temesgyarmati (Giarmata) lehajtónál, mivel azonban a járművezető továbbhajtott, üldözőbe vették. Csaknem 20 kilométeres üldözés után a jármű a temesvári repülőtér Győrőd (Ghiroda) melletti körfogalmánál két másik autóval ütközött, majd lesodródott az úttestről, és az árokban állt meg.

A rendőrök elfogták a gépkocsi 24 éves román-moldovai kettős állampolgárságú vezetőjét és az autóban utazó 6 külföldit. Bár a rendőrök kilenc figyelmeztető lövést adtak le, az autó további három utasának sikerült elmenekülnie. Az előállított külföldieket az autópálya-rendőrség átadta a határrendészetnek, amely megállapította, hogy egy egyiptomi, négy szíriai és egy jemeni állampolgárról van szó, valamennyien törvényesen érkeztek Romániába és érvényes tartózkodási engedéllyel rendelkeznek.

Mivel nem állt meg a rendőri felszólításra és az általa vezetett járműnek nem volt kötelező felelősségbiztosítása, a 24 éves sofőrre 4640 lejes (370 ezer forint) pénzbírságot szabtak ki és hat hónapra bevonták a jogosítványát. Bár az üldözés, lövöldözés és közúti baleset nyomán senki sem sérült meg, gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával bűnvádi eljárás is indult az ügyben, mivel az egyik bevándorlót pánikroham miatt kórházba kellett szállítani.

PestiSracok facebook image

(MTI / Kiemelt kép: MTI/Mészáros János)

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.