Pesti Srácok

Jönnek a vízibiciklisávok? – Karácsony most a Duna-partot akarja megszakérteni

Jönnek a vízibiciklisávok? – Karácsony most a Duna-partot akarja megszakérteni

Karácsony Gergely üres kampányígéreteit már külön kamuméterrel számolják, de ez nem akadályozza meg a főpolgármestert abban, hogy a választásokra készülve újabb és újabb ígéretekkel huzakodjon elő. Ezek közül a legújabb, hogy "ő majd aztán nagyon rendbeteszi a Duna-partot". Nos, ismerve Budapest hercegének tevékenységét, kezdünk tartani attól, hogy jönnek a vizibiciklisávok és a buszsávban evező önkormányzati csónakok.

Bonyolult, sok egyeztetést igénylő tervezési, véleményezési folyamat ért véget azzal, hogy felülvizsgálták a Duna-parti Építési Szabályzatot, amit módosítani fognak – jelentette be közösségi oldalán Karácsony Gergely. A főpolgármester szerint az állami, szakmai és civil szervezetektől érkezett vélemények több tucat oldalt tesznek ki, több partnerükkel az utolsó pillanatig egyeztettek. Konkrétum természetesen megint nincs: az üres ígéret lényegét abban foglalta össze, hogy "rendet tesz a Duna-parton, száműzi a lakók életét megkeserítő és a panorámát elcsúfító hajókat a belvárosból, megteremti a lehetőségét annak, hogy a Duna-partok a jelenleginél sokkal jobban szolgálhassák a budapestieket". A cél az, hogy a kikötő hajók által okozott terhelés a lehető legkisebb legyen, és minél egészségesebb egyensúlyt teremtsenek a folyó különböző célú használata közben – fogalmazott.

Forrás: Facebook; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!