Pesti Srácok

Lassan összeállt a teljes orosz vezérkari kórkép: állítólag Kadirov veséi és a hasnyálmirigye is feladta a szolgálatot

Lassan összeállt a teljes orosz vezérkari kórkép: állítólag Kadirov veséi és a hasnyálmirigye is feladta a szolgálatot

Miután nyugati újságírók a létező összes betegségének minden tünetét felismerni vélték már Putyinon, alkalmasint halottnak is nyilvánították, már unalmassá vált az orosz elnök kórtörténete. Felkészül tehát Kadirov, aki a Novaja Gazeta Europe szerint két diszfunkcionális vesével és egy elhalóban lévő hasnyálmiriggyel is hadakozik Zelenszkij elnökön kívül.

A Novaja Gazeta Europe szerint az orvosok először 2019 januárjában diagnosztizálták Kadirovnál akut hasnyálmirigy-nekrózist, ami a hasnyálmirigy leépülésével jár, így értelemszerűen halálos végkimenetelű. De Kadirovra egyébként is rájár a rúd a lap szerint, ugyanis tavaly állítólag megrendezett videókkal próbálta palástolni, hogy valójában súlyos veseproblémákkal küzd. A lap szerint Moszkva Kadirov állapota miatt már az utódlást próbálja biztosítani, ezzel megőrizve Csecsenföld (oroszbarát) stabilitását. Kadirov egyébként az elmúlt években többször ruházta át ideiglenesen hatalmát, a Novaja Gazeta Europe szerint azért, mert egészségügyi állapota akadályozta a munkavégzésben. A kegyelemdöfést Kadirov kórtörténete kapcsán azzal vitte be a lap, hogy 2023-ban egy moszkvai elit kórházban feküdt a csecsen vezető tüdőelégtelenség miatt. Állítólag ebből sem sikerült teljesen kigyógyítani.

Forrás: Novaja Gazeta Europe; Fotó: Alekszej Nyikolszkij/Szputnyik/AFP

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!