Pesti Srácok

Szijjártó Péter: Magyarország jövőre ismét az EU-s gazdasági növekedési rangsor élmezőnyében lesz

Szijjártó Péter: Magyarország jövőre ismét az EU-s gazdasági növekedési rangsor élmezőnyében lesz

A sorra dőlő beruházási rekordok nyomán Magyarország idén már magabiztosan tér vissza a gazdasági növekedési pályára, jövőre pedig ismételten az európai uniós rangsor élmezőnyébe fog tartozni e téren – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön, Mátranovákon.

A tárcavezető az Alstom beruházásának átadó ünnepségén elmondta, hogy a francia gépipari konszern hatmilliárd forintos fejlesztése keretében olyan korszerű gépek beszerzésére került sor, amelyek révén 40 százalékkal bővülhet a gyártási kapacitás.

– tájékoztatott, arra is kitérve, hogy a társaság nemcsak nagy számban foglalkoztat hiányszakmákban dolgozó szakembereket, hanem új hegesztési technológiát is meghonosít Mátranovákon. Abbéli reményét fejezte ki, hogy a világ 63 országában 250 helyszínen jelen lévő Alstom további beruházások mellett fog dönteni a következő években. Emellett rámutatott, hogy Franciaország az Európai Unió második legnagyobb gazdasága, az ország az öt legjelentősebb beruházó között van továbbra is Magyarországon, kétezer milliárd forintnyi vállalati beruházási értékkel.

PestiSracok facebook image

– emelte ki. Szijjártó Péter beszédében az elmúlt időszak válságait is érintette, aláhúzva, hogy öt év alatt háromszor is teljesen feje tetejére állt a világgazdaság, nagy a kiszámíthatatlanság, Európa pedig különösen kitett a végbement változásoknak.

– sorolta. Hangsúlyozta: nem véletlen tehát az európai versenyképesség drámai romlása, és az, hogy az EU immár az Egyesült Államok és Kína után csak a harmadik legnagyobb gazdaság a világon.

– húzta alá.

– fogalmazott. A miniszter helyes döntésnek nevezte, hogy a kormányzat kitartott a beruházásalapú gazdaságpolitika mellett, nem tért vissza a segélyalapú politikához.

– mondta. Leszögezte, hogy ezen stratégia sikerét bizonyítja az is, hogy a pandémia után hazánkban többen dolgoztak, mint előtte, és folyamatosan dőlnek meg a beruházási rekordok. Utóbbival kapcsolatban emlékeztetett, hogy tavaly már 13 milliárd eurónyi beruházás érkezett, és ennek nyomán Magyarország idén magabiztosan térhet vissza a növekedési pályára, 2025-ben pedig ismét az EU-s növekedési rangsor élmezőnyébe fog tartozni.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Lakatos Péter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!